Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

20 nejčastějších produktových otázek na prodejnách - 1. část

20 nejčastějších produktových otázek na prodejnách - 1. část Jaké otázky (zaměřené na produkty a jejich užívání) nám zákazníci na prodejnách pokládají nejčastěji?
Redakce BIOOO.CZ
4,8 5
25

20 nejčastějších produktových otázek na prodejnách - 1. část zdroj: biooo.cz

Naše poradkyně na prodejnách dennodenně odpovídají na nekonečné množství dotazů, které začínají u rostoucích zoubků vašich ratolestí, pokračují přes celoživotní akné a končí někde u problémů se spaním vaší babičky. Které otázky ovšem slýchají nejčastěji?

1. Zesvětlí mi “blond” henna vlasy?

Henna nemá žádné zesvětlující účinky, protože funguje na jiných principech než permanentní barvy. Pigmenty z permanentní barvy proniknou dovnitř vlasu, henna je rozemletá bylina, která má především regenerační účinky a obsahuje oranžovočervené barvivo. Toto barvivo pouze obalí vlas a dodá vašemu přirozenému odstínu teplý nádech a lesk. Henna na blond vlasy bude pravděpodobně obsahovat minoritní množství henny lawsonia, která do červena barví, a majoritní množství dalších bylin, které podpoří přirozený světlý odstín. Pokud takovou hennu použijete a máte tmavší odstín vlasů, nestane se s vaším odstínem vůbec nic, maximálně získá určitý lesk na slunci. Henna umí jen ztmavovat, zato je královnou ve vlasové výživě.

2. Proč je kokosový olej tuhý?

Konzistence kokosového oleje záleží na teplotě, ve které je skladovaný. Taje při zhruba 25 °C. Jeho konzistence nemá na kvalitu žádný vliv. Pokud je pevný, klidně si kousek uloupněte, při dotyku s pokožkou hned taje a pohodlně se roztírá.

3. Jsou všechny vaše deodoranty bez hliníku? A fungují vůbec?

Pokud naše deodoranty obsahují hliník, jedná se o ten, který pochází z kamence. Jde o přírodní formu hliníku, která má větší molekuly než všemi zatracovaný hliník, a proto nemůže pronikat skrze kůži do těla. Nemá škodlivé účinky na naše zdraví a nezpůsobuje rakovinu prsu. Zda deodorant funguje anebo ne, je velmi individuální, někomu postačí deodorant bez kamence, jinému vyhovovat nebude. Je potřeba vyzkoušet. Pro ty, kteří se více potí se doporučuje deodorant s kamencem. Je ale důležité, aby tělo dostalo čas si zvyknout na změnu.

4. Dělají Ceano kuličky do koupele pěnu?

Ceano kuličky v koupeli nepění, ale jen lehce šumí. Kuličky mají zvláčňující a promašťující účinky na pokožku, zejména díky bambuckému a kakaovému máslu nebo kokosovému oleji. Navozují příjemný stav i díky aromaterapeutickým účinkům. Oproti tomu Ceano šumivá srdce do koupele šumí, neobsahují másla, ale např. hroznový olej, zážitek z takového koupání mají především děti.

5. Na co je koloidní stříbro a koloidní zlato?

Koloidní stříbro a zlato jsou nejsilnější přírodní antibiotika. Koloid je roztok destilované vody, ve které jsou rozptýleny mikročástice stříbra nebo zlata. Tyto roztoky mají vysokou vstřebatelnost, což je jejich hlavní devíza, částice jsou zpravidla tak malé, že proniknou i do jádra virů a bakterií, které zničí. V současné době je povoleno koloidní stříbro a koloidní zlato užívat jen na vnější užití jako pleťové tonikum, které skvěle ozdravuje aknózní pokožku s lokálními záněty.

6. Jaký je rozdíl mezi reishi extraktem a reishi sporem?

Extrakt prochází dvojitou extrakcí houby reishi, čímž se dociluje silnějších účinků a rychlejších výsledků. Má vliv především na očistu orgánů a podporu imunity. Spor je semínko houby a je to její nejcennější část, má stejné účinky jako extrakt, ovšem výsledky přicházejí pozvolněji, posiluje psychiku a doplňuje tělo o životně potřebné látky. Zpravidla se doporučuje užívat nejdříve extrakt a poté spor, v ideálním případě oba druhy dohromady, protože se tak ideálně doplňují. Reishi mohou dlouhodobě brát všechny věkové kategorie (v Asii se doporučuje i celoživotní užívání).

7. Můžu všechny zelené jíly užívat vnitřně?

Jíly na vnitřní užití jsou označené výrazem “doplněk stravy”. Jsou to jíly pro tyto účely speciálně čištěné a certifikované, a právě speciální čištění je dělá vhodnými i k vnitřnímu užití.

8. Co jsou to vlastně bachovky? A fakt fungují?

Bachovy květové esence jsou jednodruhové výluhy rostlin, které slouží k harmonizaci psychiky na emoční úrovni. Nejedná se o klasické bylinné tinktury, které slouží k ozdravným tělesným procesům a mohou být leckdy i silně detoxikační, zde se jedná o podporu psychiky pomocí pozitivních vlastností, které jsou každé konkrétní rostlině vlastní. Tyto esence nevyvolávají kontraindikace ani nežádoucí účinky, buď vám pomohou, nebo se nic nestane. Proto jsou dobře kombinovatelné s jakoukoliv léčbou, kterou již máte.

A jak vlastně pomáhají? Každá esence popisuje konkrétní emoční stav nebo situaci, která vás pravidelně vyčerpává, kterou dlouhodobě nezvládáte nebo vás vyvádí z míry. Např. z něčeho máte strach, stres, cítíte v určitých chvílích hněv. Tyto nezvládnuté emoční situace vám mohou někdy překážet na cestě k vašemu uzdravení. Vhodně vybraná esence vám pomůže se přehoupnout přes kritický bod. Esence neodstraní z vašeho života tu situaci, která vám dělá potíže, ale harmonizuje vaši psychiku tak, abyste to konečně sami zvládli. Pokud při braní esencí na sobě nepozorujete žádné účinky, pak jste vybrali špatnou lahvičku. Vhodná esence podaná ve správný čas opravdu posouvá vpřed.

9. Které éterické oleje mohu užívat vnitřně?

Všeobecně aromaterapeuti neradi doporučují vnitřní užívání éterických olejů. Naopak dávají přednost masážím, díky kterým se skrze kůži dostanou esence a jejich léčivé účinky do těla. Éterický olej se smíchá s nosičem, skrze pokožku se dostane do krevního řečiště a může tak v něm bezpečně pracovat. Z éterických olejů se může užívat vnitřně například oregano nebo máta peprná. Vždy se musí rozmíchat jedna, maximálně dvě kapky v polévkové lžíci jedlého rostlinného oleje, máta se dá vypít rozmíchaná ve vodě. Éterické oleje, které chcete užívat vnitřně, musí být 100 % čisté a nejlépe v bio kvalitě, abyste si neublížili. Všeobecně vzato by se vnitřně éterické oleje užívat spíše neměly.

10. Můžu mezi sebou kombinovat konvenční a přírodní léky?

Zde je vždy třeba posuzovat případ od případu, některé přírodní doplňky stravy nemají žádné kontraindikace a mohou se kombinovat s čímkoliv - např. Bachovy esence. V případě bylinných tinktur a různých detoxikačních přípravků je třeba již zvážit celkové množství a druh podávaných přípravků. Obecně je vhodné nejdříve dobrat konvenční léky a pak začít s užíváním něčeho dalšího. A škodu neuděláte ani konzultací s lékařem.

Tak to bychom měli první desítku nejčastějších produktových dotazů a odpovědí. A brzy se můžete těšit na druhou část! :)