Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Reishi - houba nesmrtelnosti

Reishi - houba nesmrtelnosti Reishi byla dříve výsadou panovníků, dnes můžeme jejich příznivých účinků na nejrůznější choroby využívat všichni.
Renata Ježková
4,8 5
16

Reishi houba nesmrtelnosti zdroj: shutterstock.com

Lesklokorka lesklá, reishi nebo ganoderma - pod všemi těmito názvy se skrývá zvláštní asijská houba přezdívaná houba nesmrtelnosti. Dříve byla její konzumace výsadou císařů, ale dnes, kdy nejsme omezeni pouze houbami nalezenými ve volné přírodě, ale povedlo se je pěstovat uměle, můžeme mimořádných účinků této houby využívat kdykoliv potřebujeme. Dokáže podpořit imunitu, je podpůrnou léčbou při onkologických onemocněních, pomáhá při astmatu a alergiích, kardiovaskulárních poruchách nebo při cukrovce.

Přejít na sekci článku:

Proč si vybrat reishi

Reishi zdroj: shutterstock.com

Potravinových doplňků je v dnešní době na trhu tolik, že vybrat si je buď na dlouhodobé studium nebo naopak hození si korunou. Když se k tomu připočtou všechny přírodní a semipřírodní vytuněnosti z lékárny, výtažky, extrakty a oleje, má člověk často pocit, že buď bude konzumovat jen toto nebo (a to je častější) na vše totálně rezignuje, protože mnoho psů je zajícova smrt, ať ten zajíc spásl mladého ječmene, kolik chtěl.

Léčivé houby, jako je reishi, jsou ale trochu jiné. Nejen, že obsahují skutečně obrovské množství prospěšných látek a často v daleko vyšší koncentraci než rostliny, ale největším přínosem je jejich synergické působení, jejich vzájemná součinnost. Žádná ze složek, kterou reishi obsahuje, není sama o sobě tak účinná. Je to podobné jako když postavíte hokejový reprezentační tým ze samých hvězd NHL- máte vynikající materiál, ale pokud chybí to správné pouto, poměry a neviditelné propojení jednotlivých složek, skončíte bez medaile.

Dalším důvodem pro je její komplexní použití. Reishi je hvězdou mezi preparáty tradiční čínské medicíny (TCM) a není to jen tak pro nic za nic. TCM nepohlíží na zdraví a nemoc stejně jako západní medicína. Nehledá nemoc, kterou by mohla léčit, ale snaží se udržet zdraví. Proto základními preparáty jsou takové, které udržují celé tělo v rovnovážném stavu, působí všemi směry a zachytí počínající chorobu ještě ve fázi, kdy se z našeho západního pohledu ještě o nemoc vůbec nejedná. Řídí se pravidlem, že pokud se něco uchopí hned na samém počátku, není těžké to napravit. A reishi disponuje všemi prostředky, aby dokázala v těle napravit skutečně mnohé.

Související produkt
Ganoderma Reishi Extrakt, kapsle 90 ks, 45 g
Superionherbs / 962 Kč
Ganoderma Duanwood Reishi Extrakt obsahuje výtažky houby reishi, nabité účinnými látkami. Extrakt je unikátní tím, že obsahuje více než 40 % polysacharidů a více než 4 % triterpenoidů.
Detail produktu