Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Reishi - houba nesmrtelnosti

Reishi - houba nesmrtelnosti Reishi byla dříve výsadou panovníků, dnes můžeme jejich příznivých účinků na nejrůznější choroby využívat všichni.
Renata Ježková
4,8 5
16

Přejít na sekci článku:

Reishi a hubnutí

Reishi a hubnutí zdroj: shutterstock.com

Takhle po Vánocích dost aktuální téma. Ani reishi tedy nedokáže zázraky ve stylu “večer Heduš Homolková, ráno Gisele Bundchen”, ale máme-li skutečně upřímnou snahu alespoň trochu s vánočními kily zatočit, bude nám reishi velmi zdatným pomocníkem. A to hned na několika frontách. Jednak zrychluje metabolismus nebo spíše uvede ho do rovnováhy, takže začne spalovat tak, jak zdravý organismus spalovat má. Nemáte-li tedy nějakou velmi výraznou nadváhu, tak už malé snížení příjmu kalorií a zvýšení pohybové aktivity přinese své ovoce.

Reishi také snižuje absorpci tuků na minimum, takže tělo je schopno si vzít ze stravy skutečně jen to, co potřebuje. Což ovšem neznamená, že se můžeme beztrestně přejídat, stále je třeba mít na paměti, že středobodem TCM je rovnováha a reishi nám ji pomáhá obnovit a udržet, ale pokud se to rozhodneme sabotovat sami, tak nám žádná houba nepomůže. Ale když jí nebudeme práci komplikovat, tak nádavkem ještě vylepší trávení a zlepší vstřebávání a využití vitamínů a minerálů, což v důsledku znamená, že po jídle budeme mít více energie, takže nám budou stačit menší porce.

A pokud je vaším problémem přejídání ze stresu a bojíte se, že začátkem roku a návratem do práce a k povinnostem (a při zjištění, že ten nový rok je prakticky stejný jako byl ten starý) to ještě dorazíte, tak sáhněte po reishi zcela určitě. Kromě výše zmíněného má i velmi blahodárný vliv na psychiku, takže s její pomocí můžete stres odbourat či mu lépe čelit a nájezdy na ledničku, fast-foody nebo cukrárny budou čím dál řidší, až je nakonec určitě dokážete omezit docela.

Související produkt
Ganoderma Reishi Spor, kapsle 90 ks, 27 g
Superionherbs / 870 Kč
Ganoderma Duanwood Reishi Spor je složen z výtažků houby reishi, která je nazývána „houbou nesmrtelnosti“. Obsahuje vysoký podíl polysacharidů či aminokyselin a je bohatý na vitaminy.
Detail produktu