Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč by nás měl zajímat ectoin?

zdroj: pexels

Název působí zvláštně a příliš odborně, až podivně chemicky. Přitom je to přírodní látka, která chrání před volnými radikály z vnějšího prostředí. Odkud pochází? Z mikroorganismů přežívajících v extrémním prostředí, v horku, mrazu i v suchu. Odolávají žáru, UV záření i silným koncentracím soli. Aby tyto mikroorganismy přežily, musejí zadržovat vodu. Právě pro tuto vlastnost se ectoin hojně využívá v kosmetickém průmyslu. Osvědčil se však také v dermatologii, oftalmologii i v dalších léčebných odvětvích.

K čemu je Ectoin dobrý?

Ectoin na sebe váže vodu, hydratuje pleť, zjemňuje ji a zklidňuje. Blahodárně působí na citlivou, podrážděnou či suchou pokožku, kterou regeneruje. Dokáže také zmírňovat záněty kůže po přílišném slunění. Jen pozor, ačkoliv sám přežije v prostředí s nebezpečným UV zářením, nefunguje jako ochranný filtr. Přirozeně však chrání před UVA paprsky, které stojí za předčasným stárnutím pleti. Oblíbený je pro své protizánětlivé vlastnosti. Ať už v případě zánětů kůže, tak zánětů oční sítnice či dýchacích cest. Zmírňuje ekzémy, syndrom suchého nosu, kašel a nachlazení. Používá se také v očních kapkách ulevujících od syndromu suchého oka. Bývá součástí léků proti alergiím.

Produkty v našich prodejnách

V našem obchodě vám můžeme nabídnout například hydratační masku ectoin + koenzym Q10 DULCIA, která intenzivně hydratuje a obnovuje elasticitu pleti. Podporuje regeneraci kožních buněk, redukuje jemné linky a vrásky. Je bohatá na antioxidanty a vitaminy, které pleť zpevňují a osvěžují harmonickou vůní. Stabilizuje kožní pH, stimuluje regenerační procesy, má protizánětlivé vlastnosti.

Vyzkoušet můžete také Šípkový krém na obličej s provitaminem B5 DULCIA natural obohacený o aktivní látku ectoin. Je určený pro všechny typy pleti, zejména ale pro suchou, podrážděnou, atopickou a zralou. Doporučit můžeme také rozjasňující pleťovou esenci od stejné značky, která mimo jiné ochrání vaši pleť před UV zářením a volnými radikály, čímž významně zpomaluje stárnutí pleti. Rozjasňující esenci na pleť oceníte i při boji s akné, nebo zarudnutím či lézemi.

Po jakých značkách sáhnout

Dulcia natural je přírodní kosmetika založená na bázi rostlinných a bylinných extraktů, kvalitních esenciálních olejů, vzácné růžové vody a aloe vera. Vznikla z rodinné tradice bylinkářství a mastičkářství, která se přenáší z generace na generaci. Neobsahuje žádný živočišný tuk, umělá barviva, parabeny ani palmový olej či destilovanou vodu. 

Nejen v létě, ale i v zimě je vhodné chránit pleť přípravky na opalování. Nabídnout vám můžeme přípravky od firmy Santaverde, které chrání pokožku před působením UVA i UVB záření. Samozřejmostí je také coral-friendly složení, které zajišťuje absenci nebezpečných chemických látek poškozujících korálové útesy. Základ veškerých produktů německé firmy Santaverde je aloe vera z kontrolovaného ekologického zemědělství, čímž si získává výhradní postavení. Produkty nesou certifikaci Natrue, Leaping Bunny a Vegan.