Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tipy pro krásné a zdravé opalování

zdroj:

Horké letní dny se nezadržitelně blíží. Slunce vám dobije energii a zabezpečí přísun vitamínu D, na jehož přísun jsme se těšili celou zimu. Musíme s ním ale zacházet opatrně a před jeho paprsky se chránit. Vsaďte na přírodní opalovací péči jako my - ochrání vás a zároveň nepoškodí vaši kožní bariéru, ani přírodu.

Chemickým opalovacím prostředkům již dávno odzvonilo, je na čase se vydat tou přírodní cestou. Zjistěte, jak na to, a inspirujte se našimi tipy na přípravky na zdravé prospěšné opalování, které vás bude bavit.

Jak se zdravě opalovat? Bez vhodného opalovacího prostředku se neobejdete

Opalování má hned několik výhod. Navozuje pocit duševní pohody a pozitivně ovlivňuje nervový systém. Díky tomu, že je slunce zdrojem vitamínu D, pomáhá opalování předcházet oslabení imunitního systému, špatnému vývoji kostry u dětí, ztrátě svalové hmoty a riziku zlomenin kostí u seniorů.

Pomůže navíc i při léčbě atopického ekzému, akné, lupénky a dokáže ulevit při revmatických bolestech kloubů. Všeho ale s mírou a proto se svou kůží zacházejte opatrně, zvláště pak pokud trpí nějakým poškozením. 

5 tipů pro zdravé opalování

  1. Opalujte se postupně. Na slunci se nemusíte zdržovat celý den – stačí dvě až tři hodiny.
  2. Dodržujte pitný režim. Pravidelné doplňování tekutin je důležité, protože slunce kůži vysušuje, kvůli čemuž nejenže přichází o pružnost, ale objevují se na ní i známky stárnutí.
  3. Zvolte vhodný přírodní krém nebo olej na opalování.
  4. Minimalizujte riziko spálení pokožky. Myslete na to, že spálit se můžete i při pobytu ve stínu.
  5. Opalovací krém naneste na pokožku půl hodiny předtím, než půjdete na slunce. Nezapomínejte na opětovné mazání, a to zejména tehdy, když vyjdete z vody.

Jak vybírat krémy na opalování

Na našem eshopu naleznete spoustu přírodních přípravků na opalování, od krémů, mlék nebo tyčinek. Doporučujeme zejména tyto:

  • MOSSA Minerální opalovací krém SPF 20 dodá pokožce zářivý vzhled. Je bohatý na betakaroten, vitamíny, antioxidanty a omega mastné kyseliny. Minerální filtr přispívá k ochraně před škodlivým UV zářením. Krém se snadno aplikuje a je vhodný pro celou rodinu. K jeho dalším skvělým vlastnostem patří protizánětlivé účinky a schopnost zklidnit a regenerovat pokožku.
  • Vhodnou volbou je i AMAZINC! Opalovací olej SPF 10, který je určený pro všechny typy pokožky. Regeneruje a obnovuje pokožku a zároveň poskytuje ochranu před sluncem.
  • Pokud upřednostňujete opalovací mléka, zvolte AYAN Opalovací mléko SPF 35. Neobsahuje žádné chemické UV filtry a je vhodné i pro velmi citlivou pokožku a malých děti. Ochrání pokožku před spálením a zároveň ji vyživí a zklidní. Má také zjemňující a protizánětlivé účinky.

Tip: Nezbytný produkt na léto je mléko po opalování. Bude se hodit nejen, na spálenou pokožku, ale jeho chladivý efekt po náročném pobytu na slunci krásně zklidní a hydratuje. Přispěje rovněž k prodloužení zdravého opálení. Místo mléka po opalování také můžete použít gel z Aloe vera, který je úžasný pro své hojivé, hydratační a regenerační vlastnosti. Mléko po opalovaní, nebo aloe vera gel, doporučujeme uchovávat v ledničce - až ho budete potřebovat, bude krásně osvěžující a ihned zchladí!