Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

10 nezbytností pro každé letní dobrodružství

10 nezbytností pro každé letní dobrodružství Tohle si zabalte na letní dobrodružství.
Hana Bartušková
5,0 5
1

10 nezbytností pro každé letní dobrodružství zdroj: shutterstock.com

Co je pro vás ideální léto? Takové, kdy se ráno probouzíte pozdě a večer chodíte ještě později spát. Takové, kdy se přes den ani chvilku nezastavíte, protože musíte být tam i tam. A taky takové, kdy se přes den ani nezvednete z pláže, protože to sluníčko tak hřeje a uspává. Takové, kdy si celý dlouhý den děláte, co chcete, a nakonec v noci únavou padáte do postele. Takové, co je plné chvil pohody, ale i dobrodružství na cestách a daleko a ještě dál. Plné slunce, plné vody, plné zábavy, plné léta.

A aby to léto bylo ještě lepší, tak si na ta letní dobrodružství řádně zabalte kosmetickou taštičku. Nejlepší je cestovat na lehko, tak vsaďte na osvědčenou klasiku a multifunkční zázraky. Zabalit se zvládnete takto nalehko vlastně kamkoliv. Na letní fesťák, na dovolenou do hor i na dovolenou k moři. A hlavně na ty dobrodružné cesty. Autem, autobusem, vlakem, letadlem i pěšky. Zabalte se prostě nalehko, ale na ty důležité věci nezapomeňte.

Přejít na sekci článku:

Hlavně čistě!

Hlavně čistě! zdroj: shutterstock.com

(1) Odličovací ubrousky

Ať se na tom fesťáku nebo večer u ohně a na paloučku v lese děje, co se děje, odlíčení byste vynechat opravdu neměly. A možná nemáte zrovna po ruce tekoucí vodu, možná nemáte čas a možná na to nemáte ani sílu. Ale odlíčit byste se prostě měly. Jak tedy na to? No přece přes odličovací ubrousky. Ubrousky sice nevyčistí pleť dokonale a rozhodně byste je měly z pleti smýt, pokud máte tu možnost, ale make-up odlíčí spolehlivě a vyčistit si můžete pleť vlastně až druhý den ráno. Až na to budete mít sílu, čas a třeba i tu vodu.

(2) Univerzální mýdlo

Čím si ale pleť vyčistit? No přece mýdlem. Chudák mýdlo má špatnou pověst, prý se na pleť a citlivou pokožku vůbec nehodí. To ale není pravda. Stačí si prostě jen jednoduše vybrat to správné s čistým přírodním složením. A velkou výhodou mýdla je, že ho můžete použít vlastně na cokoliv. Na pleť místo čisticího gelu, na tělo místo sprchového gelu, na vlasy místo šamponu, na špinavé prádlo nebo špinavé ruce. A jaké vybrat? No přece to od Dr. Bronner’s. Pro letní cestování se nejvíc hodí to tuhé, ale i tekuté v minilahvičce se na cestách neztratí.

(3) Aloe vera

Čistá Aloe vera šťáva nebo gel jsou strašně podceňované. V té dnešní době plné high-tech kosmetiky a vyzdobených lahviček v koupelně to není dostatečně cool. A přitom by stačila jedna malá plná lahvička Aloe vera. Tak si ji sbalte alespoň jen tak na cesty, zastoupí toho totiž hodně. Využijete ji jako první pomoc při spálení od sluníčka. Nebo pro uklidnění pokožky, když vás poštípe komár. A hlavně takovou Aloe vera můžete namazat i místo pleťového krému. Regeneruje, hydratuje, vyživuje. A skvěle poslouží i jako báze pod make-up.