10 nezbytností pro každé letní dobrodružství

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

A jiné nezbytnosti

A jiné nezbytnostizdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

(8) Květovou vodu ve spreji

Voda ve spreji je letní klasika. Osvěží, fixuje make-up, tonizuje pleť. Ráno, večer, kdykoliv během dne. Na tělo, na pleť, na vlasy, jen tak pro tu vůni. Navíc květová voda není jenom taková hračka, ale skvěle vám poslouží při péči o pleť i při líčení. Můžete ji nanášet na pleť místo tonika, dočistí pleť a navíc jí dodá i přírodní látky, které se postarají o její krásu. Osvěžuje i vlasy a účes, pomůže prodloužit trvanlivost líčení, pleť rozzjasní a uklidní.

(9) Deodorant

Hlavně totiž nesmrdět. A tak deodorant patří prostě k základní kosmetické výbavě, ať už se chystáte cestovat kamkoliv. Jaký vybrat? No přeci ten osvěžující, přírodní a nejlépe ve spreji. Aby se dobře aplikoval, kdykoliv a kdekoliv. A nebo vezmete s sebou raději ten tuhý v krystalu, který také pomáhá proti nadměrnému pocení? Rozhodně ale jeden přibalte s sebou, protože lepší je prostě nesmrdět.

(10) Dezinfekci

A nezapomeňte i na dezinfekci na ruce. Dezinfekční sprej zbaví ruce bakterií, skoro jako kdybyste si umyly ruce. Navíc poslouží i jako dezinfekce, když se zraníte, škrábnete nebo si třeba rozbijete koleno. Sice je to jen improvizace, ale lepší než nic. Jako dezinfekce vám na cestách můžou posloužit i jen čisté esenciální oleje. Například tea tree olej nebo extrakt z grepových semínek. Ty poslouží jako přírodní velmi účinná dezinfekce, působí proti baktériím a navíc dokážou pokožku i ošetřit při poranění nebo při štípnutí hmyzem.