Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na seboreickou dermatitidu u dětí?

Jak na seboreickou dermatitidu u dětí? Dcerka se narodila naprosto zdravá, s pěknou pletí, vlásky i nehtíky. Dokonalá. Netrápilo ji novorozenecké akné ani jiné problémy. Ovšem na konci šestinedělí se jí během několika dní na pokožce hlavičky objevila žlutá vyrážka, zvaná Seborea či seboreická dermatitida, která se rychle rozšiřovala.
Hana Láryšová
5,0 5
2

Jak na seboreickou dermatitidu u dětí? zdroj: BIOOO.CZ

Dcerka se narodila naprosto zdravá, s pěknou pletí, vlásky i nehtíky. Dokonalá. Netrápilo ji novorozenecké akné ani jiné problémy. Ovšem na konci šestinedělí se jí během několika dní na pokožce hlavičky objevila žlutá vyrážka, zvaná Seborea či seboreická dermatitida, která se rychle rozšiřovala. Během pár dní měla žlutými šupinkami pokrytou celou hlavičku, uši, čelo, nos a tváře jí jen hořely. Když už si nevěděla rady ani dětská doktorka, odeslala nás na kožní, protože se mohlo jednat o ošklivou předzvěst ekzému.

S vyrážkou jsme víceméně neúspěšně bojovali několik měsíců. Natírali jsme oleje, masti z lékárny, doma vyrobené konopí s vazelínou a nic nepomáhalo. Tedy ne úplně. Vyrážka se alespoň stáhla z obličeje a objevovala se jen, když začaly dcerce růst zoubky a ona tak víc slintala. To jediné nás zachránilo od použití kortikoidů, kterými strašili „kožaři“.

Pak mi poradil kamarád přírodní kosmetiku, konkrétně bambucké máslo s konopným olejem od české firmy Delibutus a měsíčkový krém Martina Gebhardt. Nejprve jsem začala dcerku mazat bambuckým máslem s konopným olejem. Máslo nevoní nijak výrazně, spíš jenom lehce bylinkově, po rozetření evokuje vůni sena. Je tužší, ale po doteku s pokožkou se snadno rozpustí a lehce se vstřebá. Dle doporučení jsem natírala dcerce tváře několikrát denně tak, aby byla pokožka stále mastná a promazaná. Bambucké máslo na rozdíl od vazelíny, kterou jsem zkoušela dříve, nevysušovalo dceřinu pokožku. Ale také bohužel nezabíralo ani po týdnu soustavného mazání.

Proto jsme pokročili ke krému Martina Gebhardt. Měsíčkový krém má světle žlutou barvu, příjemnou a snadno aplikovatelnou konzistenci a velice příjemně voní v kelímku, ovšem ještě příjemnější je fakt, že po rozetření na pokožku se vůně zjemní a není nijak silná či otravná. Krém jsem měla kvůli možné alergické reakci na měsíček nejdříve otestovat na malé ploše, například na ruce. To mě sice nejdřív vystrašilo, ale naštěstí se nic nedělo a tak jsem mohla přistoupit k léčbě. Dcerku jsem namazala tenkou vrstvou vždy před spinkáním, čili třikrát denně.

Zpočátku jsem mazala oba krémy přes sebe – nejdříve bambucké máslo s konopným olejem, poté měsíčkový krém a mezi tím ještě bambucké máslo samostatně. Vyrážka se stahovala od prvního použití měsíčku, takže jsem nakonec přešla pouze k němu. A světe div se, po pár dnech byla vyrážka pryč! A od té doby jsme ji neviděli!

Související produkt
Calendula měsíčkový krém 50 ml
Martina Gebhardt / 459 Kč
Dětský měsíčkový krém pečuje o citlivou dětskou pokožku i o jemnou pleť náchylnou k alergiím a podráždění. Extrakty z měsíčku lékařského pleť aktivně zklidňují a brání před záněty.
Detail produktu