Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pánské minimum přírodní kosmetiky

5,0 5
1

Pánské minimum přírodní kosmetiky zdroj: sportique.cz

Přírodní kosmetika (a kosmetika obecně) je chápána jako spíše ženská záležitost. A myslím, že neprávem. Záleží na tom, jak chápete, co znamená být muž, a mužnost se podle mě neformuje na běžícím pásu a v soláriu. Nesouhlasím však ani se zastaralým názorem, že správný chlap zná jenom mýdlo. Věřím tomu, že po určitém období tápání se do módy opět dostává muž, který má k přírodě blízko. A který se přitom může prezentovat upraveným zevnějškem i ohleduplným přístupem k přírodě. Kde ale hledat pánskou kosmetiku, která je šetrná jak k přírodním zdrojům, tak k citlivé pokožce? Která funguje a která neobsahuje zbytečně moc chemie? Byl jsem nasměrován na firmu Sportique a rozšířil jsem si moje chlapské minimum přírodní kosmetiky. Na deodorant, balzám po holení a ošetřující krém na ruce a nohy.

Tělový deo sprej

Pocení je přirozená záležitost, odvádí z těla toxické látky. Tohle si někdo konečně uvědomil a vznikly přírodní deodoranty. Tenhle má navíc velmi krásně, elegantně vypadající kovové balení. Je stomililitrové, tudíž dobře přenosné – což se hodí, protože přírodní deo spreje je kvůli absenci škodlivých solí hliníku vhodné aplikovat v průběhu dne znovu. Sportique tělový deodorant by měl šetrným způsobem zabraňovat vzniku tělesného pachu a mírnit nadměrné pocení.

Dělá to? Ano! Opravdu je zde znatelný rozdíl mezi stavem, kdy použiji obyčejný aerosolový deodorant nebo naopak nic. Účinná deo přísada pohlcuje tělesný pach a poskytuje dlouhodobý pocit svěžesti. Pokožka je osvěžována antimikrobiálními esenciálními oleji a ošetřována přírodním glycerinem. Deodorant nebělí oblečení, díky absenci zinku se vám neudělají dobře známé světlé skvrny. Aplikace je bezproblémová – není to aerosolový sprej, takže je šplíchnutí více koncentrované. Stačí dvakrát šplíchnout do podpažní jamky a máte vystaráno. A jak báječně voní! Vůně přesně pro mě, distingovaná, severská, kořeněná, spíše jako parfém. Moc šikovná kombinace bylin. Nic na co jste zvyklí u sprejů z drogerie.

Balzám po holení After Shave Balm

Holím se celkem dost. Ačkoliv k mojí image by se hodila spíš pořádně zarostlá brada, zaměstnání si žádá hladké oholení. Balzám po holení od Sportique je moc příjemný, s mléčnou texturou, která se lehce aplikuje. A co je ještě důležitější – zklidňuje podráždění kůže obsahem kostivalu, heřmánku, měsíčku, Aloe i mořské řasy. Roztírání tohohle balzámu vyloženě hladí. Disponuji totiž pokožkou, která je na holení až přecitlivělá a tahle jemná emulze je schopna zregenerovat i zhydratovat kůži po holení – a tím myslím opravdu všude po těle.

Nepříjemné pocity suché, napnuté, podrážděné kůže berou za své. Na pokožce zůstává zcela nenápadný, chladivý a na omak jakoby sametový film. Co víc k tomu říct? K použití jej stačí trošička – aplikuji ho často a musím říct, že balení vydrží vážně dlouho.

Krém na ruce a nohy Farmer‘s Hand Saver

Tohle je takový můj bonus, soukromé hýčkání končetin funkční kosmetikou. Na přírodních látkách postavený balzám k ošetření a regeneraci pokožky – ať už z práce nebo sportu, ať už pomlácené ruce nebo namožené nohy. Tohle se pro aktivního člověka brzy stane nezbytností. Krém byl údajně původně vyvinutý pro horolezce pro regeneraci kůže i úlevu od mozolů, ran a namožených šlach. Opět musím pochválit vůni – pánskou, bylinnou, a přitom jemnou a sofistikovanou. Je to úlevný pocit, namazat si pracky i nohy tímhle „farmářovým ochráncem“.

Často dělám v lese i na zahradě a hojivé účinky krému se mi opravdu hodí, protože na většinu prací si rukavice neberu. Z hlíny mám kůži pořádně vysušenou a popraskanou a stejný problém mám i s patami. Tento krém mi pokožku zjemňuje a zvláčňuje, protože jeho základ je postavený na bambuckém másle. Protizánětlivé, zvlhčující a pěstící účinky jsou pak ještě posíleny kombinací rostlinných olejů (mandlový olej, olej z hroznových jader) a navíc i esenciálním olejem z rozmarýnu, který je znám pro své protizánětlivé působení. Ze stejného důvodu je ve směsi přítomen i výtažek z břízy. Regenerační a antioxidační účinky zaručují přírodní vitaminy E a C.

Farmer’s Hand Saver je velmi krémový, roztírá se jedna báseň. Hodí se i k masírování, protože tak přináší úlevu – podle všeho dokonce i kloubům stiženým revmatem. Po nějaké době poctivého užívání mohu konstatovat úspěšné výsledky – přes vystavení tvrdému zacházení pokožka na rukou nepřipomíná smirglový papír a nohy jsou na tom taky mnohem lépe, především pocitově jsou jakoby svěžejší, čistší a odpočatější.