Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Dr. Bronner's mýdlo Levandule 18-in-1

Recenze: Dr. Bronner's mýdlo Levandule 18-in-1 Mýdla Dr. Bronner's jsou nejideálnějším parťákem pro minimalisty nebo na cestování. Slibují totiž až 18 využití, které se v domácnosti i na cestách rozhodně hodí.
Kristýna Lexová
3,8 5
4

Recenze: Dr. Bronner's mýdlo Levandule 18-in-1 zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kouzelné mýdlo, které se pyšní 18 možnostmi použití. Existuje snad něco lepšího, co přibalit do kufru při vašich letních radovánkách?

Univerzální produkty s více funkcemi mě vždy zajímaly. Ráda ušetřím místo v kabelce či kosmetické taštičce, proto multifunkční produkty velice ráda zkouším. Univerzální mýdlo Dr. Bronner’s je legenda sama o sobě. Výrobce uvádí dokonce 18 způsobů, jak jej použít. Osmnáct je přeci jen dost a musím říci, že to ve mně vyvolalo drobnou skepsi. Přesto jsem si jej v levandulové variantě pořídila.

Samotná vůně levandule je opravdu krásná, intenzivní přesně tak akorát a pokud levanduli milujete jako já, bude se vám i tohle mýdlo líbit. První dva způsoby použití jsou nasnadě - mýdlo na ruce a sprchový gel. Ano, funguje to velice dobře, ovšem suchá pokožka se bude muset určitě po použití namazat. Výhodou ovšem je, že mýdlo nijak pokožku nedráždí. Pokud oproti sprše preferujete koupel, tak můžete mýdlo Dr. Bronner’s použít jako pěnu do koupele. K mému překvapení opravdu docela pění, avšak není to tak moc jako běžné pěny. Masážní prostředek z mýdla mi však příliš účinný nepřišel, nevytvářel k masáži dostatečně kluzký povrch a vcelku rychle se vsáknul do pokožky. Dokážu si však mýdlo představit jako čisticí prostředek do domácnosti, na podlahy či jiné povrchy. Celý domov vám pak bude krásně vonět po levanduli, pokud chcete ještě víc, tak můžete mýdlo naředit s vodou do rozprašovače a vyrobit si tak vlastní osvěžovač vzduchu.

Já jsem si nakonec s mýdlem myla i obličej, ačkoliv toto doporučení výrobce neuvádí. A musím říct, že mýdlo opravdu krásně a důkladně vyčistí pleť, zároveň lehce tonizuje, nedráždí a příliš nevysušuje mou smíšenou pokožku.

  • Plusy:
    • autentická vůně přírodního původu
    • praktické balení od cestovní lahvičky až po úspornou velikost
    • skutečně univerzální použití
  • Minusy:
    • suchou pokožku může vysušovat

Ve výsledku se z tohoto univerzálního produktu stal časem stálý parťák. Vozím jej s sebou na cesty, kdy vím, že si s ním můžu umýt celé tělo i obličej a použít ho v nouzi třeba i na ruční praní. Vůni levandule jsem samozřejmě zcela propadla, a proto i toto mýdlo hned po ránu podpoří mou dobrou náladu. Je to zkrátka šikovný multifunkční pracant, který vám ušetří spoustu místa v koupelně i cestovní tašce.