Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám Zatočte s pigmentovými skvrnami.
Hana Bartušková
5,0 5
5

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám zdroj: shutterstock.com

Pihy jsou možná roztomilé, ale regulérní pigmentové skvrny jsou otravné. Navíc to jsou takové malé mršky. Často se objeví naprosto nečekaně, a když se jich potom člověk snaží zbavit, tak zůstávají vytrvale na svém místě. A jsou tam pořád, i když se snažíte jakkoliv. Přitom ale sjednocený tón pokožky chceme určitě všechny. Pleť tak totiž vypadá mladší, odpočatější a krásnější.

Pigmentové skvrny vznikají nejčastěji jako reakce kůže na sluníčko. Objevují se také jako pozůstatek jizev po akné. Pokud byla někdy pokožka poškozená, působením sluníčka se na takovém místě může objevit pigmentová skvrna. Tmavší místo, které kazí sjednocenou barvu pleti. Pokud se jich chcete zbavit, tak podzim a zima je nejlepší doba k akci. Zkuste tyto přírodní látky a s trochou štěstí a vytrvalosti přivítáte jaro bez poskvrnky.

Přejít na sekci článku:

Vitamin C

Vitamin C zdroj: shutterstock.com

Céčko patří mezi jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů, který navíc pomáhá bělit nežádoucí pigmentové skvrny na pokožce. Účinky na pleť má jak při užívání jako doplněk stravy, tak také při kosmetickém použití. Při užívání vitaminu C vnitřně se postupně dočkáte světlejší a rozzářenější pleti. Vitamin C posiluje i přirozenou obranyschopnost organismu a také pomáhá pleti se bránit proti nepříznivým okolním podmínkám. Zařaďte proto do své stravy dostatek citrusů a dalších plodů bohatých na vitamin C, jako jsou například rakytník, šípek, rybíz nebo kiwi.

V kosmetice patří mezi královnu všech různých forem vitaminu C kyselina askorbová. V krémech nebo sérech vám pomůže s hyperpigmentací pleti, působí i proti vráskám a stárnutí pleti. Vitamin C vypíná pokožku a také ji posiluje proti vnějším vlivům. Pomáhá předcházet předčasnému stárnutí pleti. Problémem ovšem je, že chemické formy vitaminu C mají nestabilní strukturu, a postupně tak v krému dochází ke snižování účinků céčka. A drahý krém, který se chlubí, že dokáže vybělit a sjednotit pleť díky vysokému obsahu céčka, může být po otevření už během několika málo týdnů naprosto neúčinný. Vitamin C totiž ztrácí svou účinnost působením světla a vzduchu. Vždy tak kupujte bělící krémy s céčkem jenom v uzavřeném tmavém obalu s pumpičkou.

Alternativou je také se spolehnout spíše na přírodní varianty vitaminu C. Ty mají sice menší účinky než chemická koncentrovaná forma, ale na druhou stranu jsou stabilnější a trvanlivější. Vitamin C můžete na pleť aplikovat ve formě mnoha čistých rostlinných olejů. Výjimečně bohatý na céčko je například rakytníkový olej nebo avokádový olej. Koncentrovaný vitamin C najdete také například v plátýnkových maskách od Dizao nebo v extraktech z černého rybízu v pleťových olejích Superseed od Mádary.