Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Oslavte svátek světel a dopřejte si voňavý advent

Oslavte svátek světel a dopřejte si voňavý advent Nemusí ani sněžit, stačí, když je zima a tma. Čím méně světla, tím více depresí a ty je potřeba rozehnat pomocí vůní a plamínků svíček.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Oslavte svátek světel a dopřejte si voňavý advent zdroj: unsplash.com

Vánoce, Vánoce přicházejí… Jste rádi? Nebo se toho spíše děsíte? Máte už nějaký ten voňavý dárek pro někoho z rodiny? Přemýšlíte o něm a tápete? Anebo jen potřebujete vonnou vzpruhu při pomalu světlem moc neoplývajících a chladných dnech? Odpověděli jste na všechny otázky ano? Tak vyražte k nám na prodejnu, případně si zajděte na náš e-shop. Ať už sháníte vonné svíčky, kvalitní éterické oleje nebo vykuřovací směsi, určitě si u nás přijdete na své. Voňavá zima může začít.

Buďte nositeli světla

Světlo a teplo je nutné k životu. Bez něho se prostě neobejdeme. A v adventu dvojnásob. Pomáhá nám krátit si čekání na Vánoce, zahání škálu zimních depresí, dokáže vyčarovat krásnou, romantickou atmosféru. V křesťanském světě se se světlem spojuje padlý anděl Lucifer, který raději, než by byl nositelem světla, rozhodl se vládnout temnotě. Obzvláště na temném a chladném severu Evropy, se slaví svátek světla 13. prosince, na sv. Lucii, pannu a mučednici, která je se světlem také velmi úzce spojována. A pokud se podíváte o několik dní dříve do francouzského Lyonu, můžete navštívit slavný festival Féte des lumieres, který se každoročně koná na připomínku toho, jak Panna Maria zachránila Lyon před morovou epidemií. Dle tradice dávají lyonští do oken zapálené svíce, takže se celé město koupe v záplavě světel.

Ať už je pro vás advent spojený s duchovnem anebo prostě jenom máte rádi, když si uděláte příjemnou atmosféru, skočte si k nám do Biooo a určitě si vyberete nějakou z krásně parfemovaných, zdraví i přírodě prospěšných svíček z palmového vosku od Kerzenfarmu. Jsou vhodné i jako malý dárek třeba k Mikuláši. Jejich výhodou je, že hoří podstatně déle než ty obyčejné, protože přírodní materiály si více rozumí s ohněm a nejsou jím tak stravitelné jako klasický ropný parafín. Nemáte-li rádi parfémované svíčky, zkuste si pořídit ty čajové a nějaký příjemně vonící éterický olej. Pokud jste ještě nezkoušeli naše přírodní vonné vosky a tlačí vás koruna v kapse, je jejich koupě velmi schůdnou cestou k tomu, abyste si užili kvalitu za dobrou cenu.

Světlo také léčí a očišťuje. Spaluje vše, co nám brání v tom, abychom měli kvalitní život. Oheň se používá při očistných rituálech. Svůj vlastní si můžete udělat klidně doma, pokud poprosíte někoho, kdo vám s ním pomůže, nebudete muset dělat nic jiného než relaxovat. K očistě těla i ducha jsou výborné tělové svíce, které z nás dokáží vytáhnout zánětlivá onemocnění, utišit bolesti hlavy, vyrovnávají tok naší tělesné energie a uvolňují psychické blokády. Aplikují se přímo na postižené místo, pokud chceme pročistit svá duchovní zanesení a zlepšit meditativní vnímání, umísťují se mezi obočí na čakru třetího oka. Nesmí se ale používat přímo na srdeční a korunní čakru. Ovšem jsou opravdu skvělé při depresích.

Éterický olej do aromalampy i do vany

Milujete-li kvalitní éterické oleje tak jako my, určitě je používáte po celý rok. Nezáleží na tom, jestli už máte nějakou tu sbírku anebo teprve začínáte. Vánoční vůně má rád přece úplně každý. Ať už si je namícháte sami, anebo si koupíte už hotovou směs, určitě neprohloupíte. A na čem ujíždíme my v Biooo? No přece na Taoasisu. Tato firma nabízí velmi kvalitní, certifikované éterické oleje, které bude milovat i ten nejnáročnější z nejnáročnějších. Takže se hodí třeba jako vánoční dárek pro tchýni, kamarádku či jako malá pozornost šéfové. Ať už jste nebo nejste vyznavači bio životního stylu, ale milujete všeliké krásné vůně, měli byste jim věnovat svoji pozornost.

Éterické oleje jsou vhodné do aromalampy i do vany. Protože jsou ale ve vodě nerozpustné, je potřeba je smíchat s medem, nosným olejem nebo mlékem. A co můžete udělat v zimních měsících pro svou pleť lepšího, než že ji vyživíte těmito jedlými bombami, které působí spolu s éterickým olejem z růže, jasmínu, santalu, ylang-ylangu či kadidla úžasně na tělo i vlasy. Pokud si chcete užít koupel s éterickým olejem, vybírejte bezpečné, květinové esence. Zapomeňte na skořici, hřebíček, zázvor a další koření, i když voní sebelépe. Nejsou totiž pro tento účel vůbec vhodné. Pokud se vám protáčí panenky při tom, když vidíte cenu éterického oleje jasmínu nebo růže, nezoufejte. Můžete si pořídit esenci již zředěnou v jojobovém oleji, která je za mnohem příjemnější cenu.

Kadidlový dýchánek

Máte spíše než aromalampu rádi pořádnou dávku voňavého kouře? Zapomeňte tento rok na františky a pořiďte si, pokud ji ještě doma nemáte, kadidelnici. Je s ní zábava a můžete při práci s ní hojně uplatnit kreativní myšlení. Nemusíte v ní totiž pálit jenom klasické pryskyřice, ale i různé koření a dřeviny. Je to tak neuvěřitelně jednoduché, stačí mít keramickou nebo klasicky kovovou kadidelnici, písek či himalájskou sůl, kleštičky na uhlíky, samotné uhlíky, vykuřovadlo a něco, čím je zapálíte. Kadidelnice má mnoho výhod, himalájská sůl, oheň a vonné byliny jsou tím pravým pro mentální očistu nejen vaši, ale i vašeho bytu. A kdy je lepší čas pro zahánění zlých sil, než v období zimy a tmy?