Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Úklid šetrně a ekologicky

Úklid šetrně a ekologicky Poradíme vám, jaké prostředky od Almawin či Superclair zvolit pro ekologické praní, mytí nádobí či vycídění podlahy.
Zuzana Holmanová
2,5 5
2

Úklid šetrně a ekologicky zdroj: biooo.cz

Úklid není jen otázkou Vánoc nebo Velikonoc. Jistě se shodneme na tom, že většina z nás obětuje domácím pracem alespoň nějakou tu hodinku týdně. Musíme vyprat, pověsit a vyžehlit prádlo. Zamést a vytřít podlahu. Utřít prach na policích. A třeba takové nádobí, tomu se věnujeme každý den. K tomu všemu je třeba mít vhodnou výbavu, a to nejen v podobě koštěte nebo hadru, ale také úklidových prostředků. A jak jinak, než těch ekologických.

Myslete na přírodu

Matičku přírodu máme jen jednu. O tom, jak jí klasické úklidové prostředky mohou škodit, toho bylo napsáno již dost. Dnes se tedy zaměříme na to, kterými konkrétními ekologickými úklidovými produkty lze ty konvenční nahradit. Doma je třeba udržovat pořádek. A i když třeba nejste posedlí utíráním prachu, takovým činnostem, jako je mytí nádobí nebo praní prádla, se zkrátka nevyhnete. Tak proč si je nezpříjemnit šetrnými prostředky?

Umyjte to

Co takový Tekutý prostředek na nádobí AlmaWin s vůní růže a meduňky? Účinně odstraní mastnotu a připáleniny z nádobí, ale klidně ho můžete použít i k očistě obkladaček, sporáku apod. Navíc je šetrný nejen k přírodě, ale i k pokožce rukou. A navíc božsky voní. Almawin ale nabízí i prostředek na nádobí s vůní citronu. Takže pokud dáváte přednost svěžím vůním, tohle bude sázka na jistotu.

Pakliže patříte mezi ty, kdo svůj negativní postoj k mytí nádobí vyřešili myčkou, máme pro vás dobrou zprávu. Almawin totiž myslí i na vás. V sortimentu této značky tak najdete tablety i prášek do myčky, které nejen změkčí vodu a účinně umyjí nádobí, ale také zabrání usazování nečistot, čímž prodlouží životnost myčky. A když jí budete chtít dopřát extra péči, sáhněte po regenerační soli. Pro skleničky ze škatulky je tu ještě bonus v podobě leštiče skla.

Vyperte to

Prací prášek na barevné i bílé prádlo je sázkou na jistotu. Almawin ho nabízí hned v několika velikostech. Pro začátek můžete vyzkoušet kilovku, a příště třeba sáhnout po ekonomičtějším 5kg balení. Prášek je účinný již při 30 °C, obsahuje šetrné tenzidy a nenarušuje přirozenou strukturu prádla. Pořídit si k němu můžete i bělidlo. Je vhodné nejen k prozáření bílého prádla, ale také k odstranění skvrn z toho barevného. Poradí si s čajem, ovocem, červeným vínem, trávou i hlínou. A to oceníte nejen jako rodiče malých děti.

Jestli ale dáváte přednost spíše tekutým pracím prostředkům, nezoufejte, protože Almawin a Superclair mají to pravé ořechové i pro vás. Kromě univerzálních tekutých prostředků nabízí i prací gel na černé prádlo, outdoorové oblečení, jemné prádlo i vlnu. V sortimentu ale nechybí ani aviváže s verbenou či lipovým květem, které se postarají o to, aby bylo prádlo dokonale měkoučké. Třešničkou na dortu jsou pak mýdlové vločky. Oceníte je i při ručním praní zašpiněného dětského oblečení. A navíc, jsou účinné i ve studené vodě. Na odolnější skvrny pak můžete vyzkoušet jádrové mýdlo.

Od podlahy až po strop

Na podlahu se hodí třeba univerzální čisticí prostředky, které nabízí jak Superclair, tak Almawin. Vyzkoušet tedy můžete Černé tekuté mýdlo Superclair. To je skvělé jak na podlahy, tak dlažbu i obklady. Podobný je Univerzální čistič Almawin. Kromě podlah si poradí i s obklady, kuchyňskou linkou a skleněnými povrchy, a jako bonus domácnost lehce provoní kombinací éterických olejů. Pokud jste ale klidnější, když máte pro každý účel jiný produkt, Almawin uspokojí i vaše chutě. Nabízí totiž čističe na koupelny, na okna, ale třeba i na sporáky.

Související produkt
Prostředek na nádobí, divoká růže & meduňka 1 l
AlmaWin / 146 Kč
Detail produktu