ZERO WASTE díl třetí: dekorativní kosmetika

5,0 5
5

Zero Waste: dekorativní kosmetikazdroj: unsplash.com

Pokud jste v jakékoli fázi na cestě života k Zero Waste, asi určitě jste se již setkaly s problémem minimalismu u dekorativní kosmetiky. Možná jste již omezily množství lahviček na minimum, ale na jejich obaly jste ještě nevyzrály. Tak čtěte dále, nabízíme další krok v tomto směru!

Dekorativní kosmetika je výhradou žen, proto nemá smysl se v tomto článku obracet na mužské čtenáře. (Ledaže by chtěli své přítelkyni nachystat překvapení?) Tedy milé ženy, líčíte se rády? Máte někdy náladu na barevné rtěnky, baví vás černé linky nebo takzvané nude líčení se zářivými rozjasňovači? Vždy to chce správný základ, který dlouho vydrží, a pak můžete vrstvit. Ale má to jeden háček, chtěly jste žít více Zero Waste...

Minimalismus v ZAO

Francouzská minerální kosmetika ZAO je ideální start pro ty, které mají rády kvalitní kosmetiku, potrpí si na vzhled a ocení možnosti náhradních náplní. Nemusíte si tedy celý produkt kupovat znovu, ale stačí doplnit jeho obsah. V této podobě najdete tekuté oční linky, řasenky i rtěnky. Původní obal je vyroben z bambusového dřeva nebo využívá skleněné lahvičky. Místo dalšího papírového obalu je produkt zabalen do látkové taštičky, kterou můžete podle vašich představ znovu použít na něco jiného. Zábavné v Zero Waste dekorativní kosmetice jsou magnetické paletky. Tam si můžete „přicvaknout“ produkty podle vašich představ a vytvořit si tak ucelený kosmetický arzenál.

Kosmetické taštičky PuroBio

Magnetické paletky si můžete pořídit také od italské značky PuroBio. Jejich intenzivní syté barvy minerálních očních stínů oceníte nejen v létě, ale i když si budete chtít rozzářit pošmourný zimní den. Obsahují rostlinný glycerin a jojobový olej, díky kterým mají příjemnou krémovou texturu a snadno se aplikují. Stejně tak si můžete do paletky pořídit kompaktní pudr, tvářenku, brozner i rozjasňovač. Ne vždy nám ale paletky vyhovují. Pokud vyrážíme jen tak „na lítačku“ po městě na schůzky nebo do divadla, sáhneme po pudru a rtěnce, s nějakými drobnými a klíči je hodíme do kabelky a vyrážíme! Paletku v těchto případech rády necháme doma. Pro tyto případy se hodí malá taštička, díky které budeme mít tyto důležité maličkosti pohromadě. PuroBio nabízí dvě lněné taštičky na zip, do kterých si můžete dát všechny drobné nezbytnosti. Při hektickém otvírání kabelky pak nehrozí, že byste vysypaly její obsah pod nohy ostatním.

Zmenšujeme do 2 v 1

Dbáte-li na počet všemožných flakónků na zrcadlové poličce, udělají vám radost dva produkty v jednom balení, a nebo jeden produkt na více použití. Mezi stálice 2v1 u dekorativní kosmetiky patří kompaktní make-up od Lavery. Díky arganovému oleji nevysušuje pleť a zanechává ji krásně vláčnou. Jde o spojení vlastností tekutého make-upu a pudru v jednom kroku. Elegantní balení obsahuje také houbičku a zrcátko. Zemité odstíny barev nabízí severská značka Uoga Uoga. Pomáda na rty a tváře je plná výživných látek a chrání jemnou pokožku rtů a zdobí jemně tváře. Pomádu jednoduše nanesete v jednom kroku prstem na pusu i líčka. Stejný odstín dodá zdravou barvu a sjednotí barevný tón pleti. Počet všemožných tubiček vám ztenčí i obyčejné balzámy na rty, pokud jsou zabarvené! Vyzkoušejte třeba tónující balzám na rty od Weledy. Základem je ricinový olej, který podporuje regeneraci buněk a udrží rty vláčné.

Pro královny dekorativních vychytávek tu je navíc konturující a bronzující pudr Sante. Je tu pro ty, které umí vhodně zvýraznit svoje lícní kosti nebo dodat pokožce opálenějšího vzhledu. Do kabelky ideální pomocník pro rychlý refresh makeupu! Obsahuje šťávu z Aloe vera a ricinový olej, díky kterým navíc kosmetika hydratuje.

Nechte se inspirovat kosmetickými vychytávkami a udělejte další krok na ceste k Zero Waste!

Jak se vám článek líbil?