Dětská péče Weleda

Přejít na sekci článku:

V čem je Weleda výjimečná?

Weleda Babyzdroj: weleda.cz

Právě v tom, že není jediná oblast, ve které by vybočila nebo nerespektovala koncept, který se zavázala dodržovat. Tak jako propaguje celostní princip v péči o fyzické tělo a zdraví, tak tento princip dodržuje i při vývoji a výrobě svých produktů. Vše je v souladu s hlavní myšlenkou a dohromady vytváří fungující koncept, na který se můžeme spolehnout. Každý krok ve vývoji produktu logicky zapadá a respektuje celek. A jak to vypadá v praxi?

1Koncept klíčové rostliny - každá řada nebo produkt má svoji “klíčovou rostlinu”, která představuje esenci toho, čeho chceme produktem dosáhnout a která představuje hlavní vlastnosti, o které běží. Proto je to v dětské péči měsíček lékařský, který symbolizuje ochranu a péči, která je zároveň tak jemná, že je vhodná i pro nejmenší děti.

2Celostní formule - veškeré další použité ingredience synergicky doplňují účinky klíčové rostliny, aby bylo dosaženo ideálního výsledku. U dětské péče to jsou látky, které jsou svojí strukturou maximálně blízké lidské pokožce - mandlový a sezamový olej nebo ovčí lanolín.

3Absolutně čisté ingredience - bez minerálních olejů, syntetických parfemací, barviv nebo konzervantů, netestováno na zvířatech a bez geneticky modifikovaných ingrediencí. Velká část pochází z biodynamického pěstování.

4Vůně - ke každému produktu je zároveň vyvíjena 100% přírodní vůně složená výhradně z esenciálních olejů, takže je dosaženo nejen estetické, ale hlavně aromaterapeutické kvality produktu. Dětská řada je parfemována velmi jemně a při kompozici byl brát hlavní zřetel na to, aby vůně respektovala přirozenou vůni dětské pleti, byla jemná a harmonizující.

5Dodavatelé - Měsíček lékařský je každoročně pěstován a sklízen ve vlastních biodynamických zahradách Weledy po celém světě, kde roste a je opečováván v souladu s lunárním kalendářem a respektem k přírodě. Suroviny, které si nepěstuje Weleda sama, poptává u smluvních dodavatelů, kteří splňují zemědělské i etické standardy. Jako člen UEBT (Union for Ethical BioTrade) dbá při sběru ve volné přírodě na udržování a podporu biodiverzity dané oblasti.

6Balení - recyklovatelné materiály, které respektují jak uživatelskou příjemnost, tak náležitou ochranu produktu. Maximálně efektivní a co nejlehčí balení - při přepravě takového množství výrobků, jaké Weleda produkuje, znamená každý gram navíc zbytečnou zátěž pro životní prostředí.

7Interní standardy kvality - vývoj jednoho nového produktu trvá Weledě až 7 let. Zkoumá a testuje se vše, na velkou část produktů se dokonce vyvíjí speciální zařízení, která precizními postupy dokáží s vybranými ingrediencemi docílit ideální konzistence za použití minimálního množství přidaných látek jako jsou například emulgátory.

8Testy - přípravky jsou testovány u nezávislých institucí.

 

9Certifikace - Weleda je zakládajícím členem NaTrue, organizací, jejíž certifikace je jedna z nejnáročnějších na kvalitu a restrikce v použitých ingrediencích. Sama Weleda musela některé svoje výrobky přeformulovat, aby na požadovanou certifikaci dosáhla.

10Žije s námi - v lokalitách, kde Weleda působí nebo má svoje zahrady, se aktivně zapojuje do společenského dění a návštěva jejich biodynamických zahrad je rozhodně velkým zážitkem.

V momentě, kdy vybíráme péči pro děti, děláme to především s ohledem na budoucnost, kterou si pro ně přejeme tu nejlepší. Proto bychom měli obrátit naši pozornost k firmám a značkám, které se již několik desetiletí snaží o to samé.

 

Jak se vám článek líbil?