Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dětská péče Weleda

Přejít na sekci článku:

V čem je Weleda výjimečná?

Weleda Baby zdroj: weleda.cz

Právě v tom, že není jediná oblast, ve které by vybočila nebo nerespektovala koncept, který se zavázala dodržovat. Tak jako propaguje celostní princip v péči o fyzické tělo a zdraví, tak tento princip dodržuje i při vývoji a výrobě svých produktů. Vše je v souladu s hlavní myšlenkou a dohromady vytváří fungující koncept, na který se můžeme spolehnout. Každý krok ve vývoji produktu logicky zapadá a respektuje celek. A jak to vypadá v praxi?

1Koncept klíčové rostliny - každá řada nebo produkt má svoji “klíčovou rostlinu”, která představuje esenci toho, čeho chceme produktem dosáhnout a která představuje hlavní vlastnosti, o které běží. Proto je to v dětské péči měsíček lékařský, který symbolizuje ochranu a péči, která je zároveň tak jemná, že je vhodná i pro nejmenší děti.

2Celostní formule - veškeré další použité ingredience synergicky doplňují účinky klíčové rostliny, aby bylo dosaženo ideálního výsledku. U dětské péče to jsou látky, které jsou svojí strukturou maximálně blízké lidské pokožce - mandlový a sezamový olej nebo ovčí lanolín.

3Absolutně čisté ingredience - bez minerálních olejů, syntetických parfemací, barviv nebo konzervantů, netestováno na zvířatech a bez geneticky modifikovaných ingrediencí. Velká část pochází z biodynamického pěstování.

4Vůně - ke každému produktu je zároveň vyvíjena 100% přírodní vůně složená výhradně z esenciálních olejů, takže je dosaženo nejen estetické, ale hlavně aromaterapeutické kvality produktu. Dětská řada je parfemována velmi jemně a při kompozici byl brát hlavní zřetel na to, aby vůně respektovala přirozenou vůni dětské pleti, byla jemná a harmonizující.

5Dodavatelé - Měsíček lékařský je každoročně pěstován a sklízen ve vlastních biodynamických zahradách Weledy po celém světě, kde roste a je opečováván v souladu s lunárním kalendářem a respektem k přírodě. Suroviny, které si nepěstuje Weleda sama, poptává u smluvních dodavatelů, kteří splňují zemědělské i etické standardy. Jako člen UEBT (Union for Ethical BioTrade) dbá při sběru ve volné přírodě na udržování a podporu biodiverzity dané oblasti.

6Balení - recyklovatelné materiály, které respektují jak uživatelskou příjemnost, tak náležitou ochranu produktu. Maximálně efektivní a co nejlehčí balení - při přepravě takového množství výrobků, jaké Weleda produkuje, znamená každý gram navíc zbytečnou zátěž pro životní prostředí.

7Interní standardy kvality - vývoj jednoho nového produktu trvá Weledě až 7 let. Zkoumá a testuje se vše, na velkou část produktů se dokonce vyvíjí speciální zařízení, která precizními postupy dokáží s vybranými ingrediencemi docílit ideální konzistence za použití minimálního množství přidaných látek jako jsou například emulgátory.

8Testy - přípravky jsou testovány u nezávislých institucí.

 

9Certifikace - Weleda je zakládajícím členem NaTrue, organizací, jejíž certifikace je jedna z nejnáročnějších na kvalitu a restrikce v použitých ingrediencích. Sama Weleda musela některé svoje výrobky přeformulovat, aby na požadovanou certifikaci dosáhla.

10Žije s námi - v lokalitách, kde Weleda působí nebo má svoje zahrady, se aktivně zapojuje do společenského dění a návštěva jejich biodynamických zahrad je rozhodně velkým zážitkem.

V momentě, kdy vybíráme péči pro děti, děláme to především s ohledem na budoucnost, kterou si pro ně přejeme tu nejlepší. Proto bychom měli obrátit naši pozornost k firmám a značkám, které se již několik desetiletí snaží o to samé.