Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Skincare pro malé parádnice!

zdroj: Shutterstock

Každá maminka to zná. Když máte doma malou holčičku, už od útlého věku chce nosit boty jako maminka, česat se jako maminka i malovat se jako maminka. A někdy může být poměrně náročné vysvětlovat, že na to ještě není dost stará. No a proto jsme si dnes pro Vás připravili několik tipů na takovou skincare rutinu, která je naprosto vhodná i pro malé parádnice. Ty si alespoň budou připadat jako velké a zároveň si pomalu osvojí nějaké základní kroky péče o pleť.

Čistá pleť od útlého věku

Jedna z věcí, které můžete svoji holčičku naučit už od malička, je to, jak se starat o pleť jako takovou. Zejména co se čištění týče. Jediné, na co je třeba dát pozor je, aby čistící přípravek (mléko, gel) byl opravdu jemný a šetrný, protože přeci jenom dětská pokožka je mnohem jemnější a citlivější než ta dospělácká. S tím si ale nemusíte lámat hlavu, pokud budete vybírat v sortimentu přírodní kosmetiky - třeba v našich prodejnách nebo na našem eshopu. Naše produkty jsou totiž bio, a tak nemusíte mít strach, že by měly špatný vliv na dětskou pleť. Pokud Vám záleží na udržitelnosti a životním prostředí, je možné edukovat Vaše děti již od malička. Co tím vlastně myslíme? No, v kontextu péče o pleť například to, že není potřeba kupovat jednorázové vatové odličovací tamponky, ale je možnost koupit si sadu textilních, které po použití vyperete a můžete je vesele používat dál.

Na hydrataci není nikdy brzy

Další věc, která není rozhodně omezená věkem, ale Vaše holčička si bude připadat jako velká parádnice, je hydratace a celková péče o pleť. Co se hydratace týče, určitě bychom za nás doporučili co nejčistší produkty - rozumějte především produkty s co nejméně složkami. Například bambucké máslo. To je skvěle krémové, vyživující, rychle se do pleti vstřebává a hlavně je vhodné pro všechny typy pokožky. Dalším takovým úžasným produktem jsou třeba květinové vody, které se dají používat na každodenní bázi. Kupříkladu taková růžová voda nádherně voní, hydratuje a vyživuje. Navíc je vhodná i pro citlivou pleť, takže přesně to, co hledáme. Kromě růžové vody ale můžete sáhnout i po levandulové nebo třeba heřmánkové vodě. A abychom to měli kompletní, je potřeba hydratovat i rty. A zde je prostor pro malé parádnice, aby si samy vybraly, jakou vůni budou chtít. Protože co se balzámů na rty týče, existuje nezměrné množství různých vůní, případně i decentních barevných nádechů.

Beauty chvilky

Pokud chcete své holčičce jednou za čas dopřát příjemné dámské odpoledne, můžete sáhnout po pleťových maskách. Nejjednodušší je, nějakou pořídit v obchodě - ať už je to maska tekutá nebo třeba plátýnková. Pokud ale zrovna žádnou nemáte, není vůbec těžké si nějakou vyrobit doma. Spousta věcí, které máme v kuchyni, totiž prospěje i pleti. Zkuste třeba smíchat dvě lžíce drcených vloček s troškou mléka, přidat můžete i libovolný rostlinný olej nebo třeba med. Krouživými pohyby pak naneste na pleť a nechte působit pět minut, poté opláchněte. Nebo například takové avokádo smíchané s medem a jogurtem poslouží jako obličejová maska také skvěle. Navíc u domácích masek máte tu výhodu, že přesně víte, co do nich dáváte, a tak se nemusíte bát, že by nějaká složka Vám nebo Vaší holčičce mohla uškodit.