Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejdůležitější krok péče o pleť: čištění

Nejdůležitější krok péče o pleť: čištění Nejdůležitějším krokem pro krásnou zdravou pleť je každodenní odlíčení a vyčištění pleti.
Martina Koubová
4,6 5
11

zdroj:

Nejdůležitějším krokem v péči o pleť je bezesporu její důkladné čištění a odlíčení po celém dni. Na pokožce se nám usazují nečistoty, prach, ale také přebytečný kožní maz a ani make-up, který jsme aplikovali ráno, pleti příliš nesvědčí. Kdybychom tento nános nečistot neodstranili, ráno by na nás ze zrcadla koukala nepěkná povadlá mdlá pleť, kterou by sem tam zdobil nějaký ten pupínek či dokonce zarudnutí a podráždění. Pokud chceme dosáhnout krásné zdravé pleti, správné čištění a odlíčení je základ, ať je vaše pleť mladá a problematická, či zralá a suchá.

Kde kdo by řekl, že k odlíčení bohatě postačí klasická kostka mýdla nějaká ta voda k tomu. Ale to je jenom půl pravdy. Ano, určitým typům pleti bude mýdlo vyhovovat a dokonce pro ně bude vhodné, naopak některým typům bude způsobovat vysušení, podráždění a další jiné neplechy. Proto sáhněte po takovém způsobu odlíčení, který nejenom že odstraní nečistoty a šminky, ale také pečuje o vaši pleť. Možná se budete divit, co takové správné odlíčení s vaší pokožkou udělá.

S odstraněním make-upu nečekejte až na večer. Pokud se ten den již nikam nechystáte, odličte si obličej ihned po příchodu domů. Pokožka dostane potřebnou výživu, bude mít více času na regeneraci a "odpočine" si od šminek. Čištění a důkladné odlíčení je prvním ze čtyř důležitých kroků pro krásnou zdravou pleť, který se rozhodně nevyplatí opomíjet. O druhém kroku se dozvíte více v dalším článku na téma tonizace.

Přejít na sekci článku:

Mastná pleť

zdroj:

Obzvlášť pro mastnou problematickou pleť je čištění a odlíčení základem, který by se v žádném případě neměl opomíjet. Mastná pleť potřebuje po celém dni nejen zbavit nečistot, ale hlavně odstranit přebytečný kožní maz a v neposlední řadě také zklidnit, dezinfikovat a tonizovat. Důležité je zvolit pleťový gel či čistící pěnu, která pokožku spolehlivě odlíčí a zároveň ji nebude přehnaně vysušovat a dráždit k opětovné produkci kožního mazu.

Zvolte proto jemný gel, pěnu, klasické tuhé mýdlo či hydrofilní olej s obsahem protizánětlivých antiseptických výtažků. Pro mastnou pleť se báječně hodí produkty s obsahem tea tree, rozmarýnu, levandule či jílu. Tyto látky z pokožky šetrným způsobem odstraní nečistoty i přebytečnou mastnotu, aniž by došlo k podráždění. Současně pleť zklidňují, dezinfikují, léčí, zmírňují začervenání a dodávají pokožce zdravý sjednocený vzhled i barvu.