Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejdůležitější krok péče o pleť: čištění

4,6 5
11

Přejít na sekci článku:

Zralá pleť

Zralá pleť zdroj: shutterstock.com

Za zralou pleť všeobecně považujeme pokožku s ochabujícími rysy v okolí rtů, očí a brady, zhruba od 45 let věku. Obzvláště suchá dehydratovaná pleť může známky stárnutí projevovat i dříve, proto je určení zralé pleti velice individuální. Aby si pokožka zachovala svou pružnost a vitalitu, je potřeba jí dodat dávku výživy a hydratace již během odličování. V případě zralé pleti opravdu pečlivě dbejte na to, aby nedocházelo k nadměrnému přesušování, neboť pokožka sama již nedokáže obnovit přirozený ochranný film.

Abychom ve zralé pleti uzavřeli co nejvíce hydratace již během odličování, je nejlepší zvolit jemné produkty jako je čistící mléko, mycí pěna či hydrofilní olej. Ty pokožku i oční okolí spolehlivě odlíčí, odstraní něčistoty i make-up a zároveň pleť zjemní a vyživí. Nejvhodnějšími kandidáty pro odlíčení zralé pleti jsou produkty s obsahem rostlinných olejů jako je arganový, olivový či mandlový, také s extrakty z granátového jablka či rakytníku bohatými na množství antioxidantů, či s obsahem zklidňující hydratační růžové vody.