Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejdůležitější krok péče o pleť: čištění

4,6 5
11

Přejít na sekci článku:

Suchá pleť

Suchá pleť zdroj: shutterstock.com

Suchá pokožka sama o sobě neprodukuje množství kožního mazu, při odlíčení je tak třeba dbát na to, aby nedošlo k porušení jejího ochranného filmu a následné dehydrataci. Suchá pleť je náchylná k podráždění, začervenání i vzniku nevzhledných suchých šupinek v důsledku prudkého sluníčka, či naopak mrazu, větru, teplotních výkyvů... Aby se těmto nepříjemnostem předešlo, je třeba suchou pokožku vyživit a chránit před podrážděním i dehydratací již v průběhu odličování.

Pro suchou pleť jsou nejvhodnější hutnější čistící mléka, hydrofilní oleje či jemné mycí pěny. Dbejte na to, aby odličovací produkt obsahoval dostatek rostlinných olejů, jako je například mandlový, jojobový či olej z meruňkových pecek. Vhodné jsou také odličovače s obsahem zklidňující Aloe vera, růžové vody nebo extrakty z granátového jablka. Naopak zcela vyhnout byste se měli produktům s vysokým obsahem alkoholu. Pro suchou pleť znamená odlíčení nejen zbavení se nečistot, ale současně také zjemnění, zklidnění a přípravu na následnou péči.