Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tipy na dárky pro děti i nejmenší

Tipy na dárky pro děti i nejmenší zdroj: Pexels.com

Období rozzářených dětských očí, úsměvů od ucha k uchu a společných her je opět tu. Kdo někdy zažil, už ví, že jedna z největších vánočních radostí dospělých je nefalšované nadšení jejich ratolestí u vánočního stromečku.  

Co ale dětem pořídit, aby ta radost byla co největší? A abychom, pokud možno, současně rozvíjeli jejich schopnosti a dovednosti. Nebo aby daná hračka či kosmetický produkt neohrožovaly jejich zdraví? 

Pojďme se spolu podívat na dárky, které udělají dětem radost a my z nich budeme mít dobrý pocit.

 

0-1 rok

Pro nejmenší členy rodiny je obtížnější vybrat dárek, protože oni sami vlastně ještě nevědí co by chtěli a neřeknou nám “Mami tuhle panenku počebuju.” 

Ale přesto jim chceme pod stromečkem udělat radost. 

Nejmenším dětem, které objevují svět hlavně pomocí úst, udělá radost třeba jedno z kousátek ekologické španělské firmy Lanco

Všechny jejich výrobky jsou vyrobené z přírodního kaučuku, netoxické a biologicky odbouratelné. 

Dětské kousátko navíc jemně masíruje dásně a pomáhá ulevit od nepříjemností okolo prořezávání zoubků. 

1 - 3 roky

Děti v tomto věku jsou velmi aktivní, hravé, neustále se učí a něco objevují. Velice oblíbené bývají barevné hračky, které podporují rozvoj dětské motoriky a zvídavost. A je to velká radost když se prckovi konečně povede, co se snažil poskládat. 

Francouzská značka Janod se specializuje na výrobu tradičních hraček ze dřeva a lepenky. V jejich sortimentu najdete také chytré hračky pro rozvoj dětských dovedností. S dřevěnou kostkou si malý objevitel užije spoustu zábavy a rozmanitých dovedností a s dětským dřevěným telefonem plným zvuků může telefonovat skoro jako maminka. Nebo že by mrňous raději vyrazil chytat ryby jako táta? 

3 - 6 let

Větší děti už umí mluvit a hodně zábavy si většinou užijí hraním na činnosti dospělých. 

Můžeme tak doufat, že se malá slečna doktorka jednou stane opravdovou paní doktorkou. 

A první kroky může udělat třeba s dřevěným lékařským setem od firmy Janod.

Nebo máte doma malého kutila a opraváře? Nadčasová dětská skládačka pro malé architekty pomáhá rozvíjet zručnost a fantazii. 

Lze z ní poskládat různé dopravní prostředky a stavby, má realistické provedení a je krásně barevná.

6 - 8 let

Univerzálním dárkem pro všechny děti jistě budou sady prstových barev od německé značky neogrün

Jsou vhodné i pro menší děti - ve věku prvních školních krůčků si s nimi malý umělec užije spoustu zábavy a nepotřebuje už tolik dohledu dospělého. Tyto prstové barvy jsou veganské, ekologické a zcela nezávadné

Barvy jsou krémové a díky tomu nehrozí, že by se při hře vylily z kelímku. Malý výtvarník může pomocí prstů malovat na papír, dřevo nebo kámen. 

Každá z barevných palet obsahuje 4 barvy zvolené tak, aby rozvíjely vnímání barev u dětí.

 

A pokud potřebujete dárečků víc, přibalte malému školákovi i sadu modelíny. 

Extra měkké modelíny od stejné firmy jsou obarvené pomocí minerálních pigmentů a vyrobené z obnovitelných surovin. 

Hmota po několika hodinách na vzduchu tvrdne a vy si tak můžete vyrobit originální dekoraci, nebo ji použít k výrobě otisků, razítek nebo 3D obrázků.

8 - 11 let

Pro starší děti jsou určené zábavné, naučné hry s experimenty. Naučí děti skutečným dovednostem, které by se mohly v životě hodit a ještě si u toho užijí spoustu zábavy. 

Bláznivá vědecká laboratoř Mladý trosečník od firmy the purple cow je zaměřená na různé laboratorní hrátky a vědecké pokusy, děti se v ní naučí vyrobit kompas, filtrovat vodu k pití, nebo postavit solární kamna. Vše zábavnou a hravou formou. 

V původem australské rodinné firmě the purple cow navrhují a vyrábí hračky podle nejpřísnějších požadavků dětí a chtějí, aby jejich hračky byly nejen poučné, ale hlavně opravdu zábavné. 

Díky další sadě Bláznivá vědecká laboratoř Magnetický zázrak si děti mohou vyzkoušet více než 12 experimentů týkajících se magnetických zázraků. Seznámí se s různými typy magnetů včetně neskutečně silného Neodymového magnetu, zjistí, jak sestavit opravdový kompas či vytvořit elektromagnety.

 

Tak ať jsou Vánoce vás i vašich dětí letos hravé, zábavné a plné fantazie. 

 

Inspirujte se dalšími hračkami: