Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 věcí, které potřebujete, když kojíte

5 věcí, které potřebujete, když kojíte Připravte si nejen tašku do porodnice, ale i kojící domácí výbavu.
Hana Bartušková
5,0 5
1

5 věcí, které potřebujete, když kojíte zdroj: shutterstock.com

… nebo pokud kojit budete. Možná nad tím hodně přemýšlíte. Máte už sestavený porodní plán, pečlivě sbalenou tašku do porodnice. Výbavičku pro miminko máte už dávno vyžehlenou a vyskládanou na poličkách ve skříni. Dětský pokojíček vymalovaný a připravený pro nového obyvatele. A protože víte, jak je mateřské mléko pro miminko důležité, tak určitě plánujete kojit. Ale víte, co si pořídit, abyste si kojení už od začátku usnadnila?

Přejít na sekci článku:

Krém na bradavky

Krém na bradavky zdroj: shutterstock.com

Ochranný a regenerační krém na bradavky využijete hlavně na začátku. Malý novorozenec totiž ještě nemá úplně nacvičenou techniku kojení, takže mu to dlouho trvá a bradavky jsou opravdu namáhané. Zároveň ani vy ještě nemáte ze začátku úplně natrénované, jak dítě nejlépe držet a jak prso nejlépe nabídnout. Bradavky nejsou na kojení zvyklé, a tak kojení může bolet. Bradavky praskají, jsou namáhané a bolestivé.

Od bolesti vám může pomoci krém určený pro ochranu bradavek. Bradavky mažte po každém kojení a volte krémy, které jsou pro kojení vhodné nebo dokonce přímo určené. Krém nebo olej jemně vmasírujte do bradavky a nechte působit. Pokud je krém přímo určený pro bradavky poškozené kojením, nemusíte ho ani před dalším kojením z pokožky smývat.

Související produkt
Olejový extrakt měsíčkový, bio 50 ml
Saloos / 146 Kč
Měsíčkový extrakt urychluje hojení hnisavých a špatně se hojících ran. Je velmi vhodný při kožních zánětech nebo jako doplněk léčby plísní a ekzémů. Zklidňuje a zvláčňuje citlivou a popraskanou pokožku.
Detail produktu