Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jsou jednorázové plenky bezpečné?

4.3 5
14

Přejít na sekci článku:

Výhody a důvody používání zdravých jednorázových plen

Výhody a důvody používání zdravých jednorázových plen zdroj: istockphoto.com

Nechcete z nějakého důvodu používat látkové pleny? Sáhněte po organických jednorázových plenkách. Ty jsou vyráběné z organické bavlny nebo dobře rozložitelných bioplastů.

Bavlněné nebývají bělené chlórem, neobsahují tudíž hormonální disruptory, pesticidy ani další špatné látky, které by mohly uškodit vašemu děťátku. Jejich výroba i složení je výrazně šetrnější k životnímu prostředí, neboť plenky jsou lépe biologicky odbouratelné. Pokud sáhnete po organických plenkách, které mají tak jako konvenční plastovou vrstvu, je dobré vědět, že bývá vyrobena z ekoplastů, které se vaří a lisují z kukuřičného nebo bramborového škrobu. Je to jako s rozložitelnými eco-friendly obaly, které můžete po vypotřebování produktu hodit do kompostu.

Jednorázové organické plenky neobsahují GMO látky, nenajdete v nich ani umělé vůně, lanolin nebo latex. Pokud se jedná o pleny bambusové, což je další z variant ekoplenek, materiál na jejich výrobu pochází z hlídaných lokalit a s ohledem na zachování přirozeného prostředí, z kterého surovina pochází. Mají skvělé absorpční vlastnosti a jsou velmi příjemné na dotek. Některé z bambusových plenek jsou 100% biologicky odbouratelné. Bambus je navíc antibakteriální a hypoalergenní materiál. V některých plenkách slouží jako absorpční vrstva nebělená buničina. Pokud ekoplenky obsahují parfemaci, je čistě přírodního původu a používají se k ní éterické oleje. Pro lepší pocit děťátka se mohou v plence vyskytovat také rostlinné výtažky třeba z aloe vera nebo levandule, případně organického heřmánku a měsíčku. Co se týče obalových materiálů plen, jsou na jejich potisk používány organické nebo ekologicky šetrné barvy.