Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na co si dát v létě pozor aneb co by rodiče dělat neměli

zdroj: pexels

Teplé sluneční paprsky a výlety na čerstvý vzduch jsou příjemným zpestřením letních dní. Nicméně, právě proto, že je venku teplo, je důležité, aby maminky věnovaly zvýšenou pozornost péči o své ratolesti. Proto se společně podíváme na nejčastější chyby, kterým je záhodno se vyvarovat.

Jedovaté sluníčko

Jednou z nejčastějších chyb je nedostatečná ochrana před sluncem. Přímé sluneční paprsky mohou být pro citlivou dětskou pokožku nebezpečné - novorozeňata by v tropických vedrech přímému slunečnímu záření neměla být vystavována vůbec. Vhodné tedy je, aby děti měly na sobě lehké, volné, světlé oblečení, které, v ideálním případě, zakrývá ramínka. Je také důležité používat sluneční krém s vysokým faktorem ochrany a chránit děti kšiltovkami nebo kloboučky. Velmi často se totiž stává, že rodiče zapomenou průběžně mazat své děti při vodních hrátkách nebo celkově obnovovat nátěr opalovacím krémem. Proto je důležité zvolit vhodný opalovací krém s vyhovujícím SPF.

Auto nebo trouba?

Každý rok jsou v televizi tragické reportáže, ve kterých se mluví o miminkách, která nepřežila horko v autě. Takže i my varujeme a apelujeme na všechny rodiče, aby nenechávali své děti v autech. Může se stát cokoli, ale i nečekané zdržení může mít fatální následky. Teploty v automobilu se totiž mohou rychle zvýšit a stát se opravdu nebezpečnými pro malé děti. Proto je důležité, aby rodiče vždy zajistily, že děti jsou v bezpečí a nikdy je nechávali samotné v uzavřeném voze.

Plena přes kočárek

Mnoho maminek se snaží ochránit své děti před slunečními paprsky tím, že přes kočárek hodí látkovou clonu nebo obyčejnou látkovou plenu. Bohužel, tento zlozvyk může mít neblahý účinek na miminko uvnitř kočárku. I když by nás to hned nenapadlo, ukázalo se, že látková clona může způsobit rychlý nárůst teploty v kočárku až o 5 stupňů za hodinu, což rozhodně není málo. To může být nebezpečné, obzvláště pro malá miminka se špatnou termoregulací a způsobit přehřátí. Místo látkové clony je lepší zvolit slunečník nebo speciální sluneční kryt, který umožňuje proudění vzduchu a ochranu před sluncem zároveň.

Bacha na nosítka

V posledních letech se nošení miminek v šátcích a nosítkách stalo velmi oblíbeným. Nicméně v teplých letních dnech si to radši dvakrát promyslete. Šátkování sice může být praktické, obzvláště na pěší tůry, nicméně je třeba si uvědomit, že kromě sluníčka z venkovní strany je pro miminko i vaše tělo nezanedbatelným zdrojem tepla. Maminky by proto měly být obezřetné a měly by hlavně vždy myslet na pohodlí a pohodu miminka. Pokud se ale rozhodnete využít nosítko nebo šátek, nezapomínejte pravidelně větrat, kontrolovat miminko a hlavně přehnaně nenabalovat.