Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejčastější potíže, jež mohou potrápit vaše miminko

Nejčastější potíže, jež mohou potrápit vaše miminko zdroj: shutterstock.com

Přivezeme si z porodnice domů malý (a povětšinu času) voňavý uzlíček. Celé příbuzenstvo se sejde, aby se rozplývalo nad dokonalým růžovým miminkem. Pocity štěstí a stvořitelské hrdosti jsou na maximu. Ale jenom co za příbuznými zapadnou dveře, spustí se ohromný řev a najednou nevíte, co si s miminkem počít. Neumí totiž jinak vyjádřit, že ho něco bolí, trápí, nebo se mu prostě něco nelíbí. Po určité době se většina maminek naučí rozpoznávat různé typy pláče a zařídit se podle toho. Dokonce pozná i jen podle breku své dítě, takže na hřišti se pak už ani nemusí rozhlížet a je jí hned jasné, jestli to bylo zrovna její dítě, co si rozbilo koleno.

Do té doby, než si tuto dovednost osvojí, nebo než se dítě naučí mluvit a samo si řekne, jede se většinou při neustávajícím breku podle zavedeného systému – má suchou plenku? → nemá hlad nebo žízeň? → nemá prdíky? → nebolí ho něco? To jsou totiž většinou nejčastější problémy, se kterými se každý malý človíček na začátku svého života potýká.

Přejít na sekci článku:

Růst zoubků

Růst zoubků zdroj: shutterstock.com

První zoubky dokážou potrápit miminko i rodiče. Dítě propláče celé dny i noci, a mimo nateklých a bolestivých dásní ho může trápit i zvýšená teplota nebo průjem. Kromě obligátního kousátka mu poskytnou úlevu i další prostředky.

Aromaterapeutický masážní olej Jakoubek od Nobilis Tilia obsahuje levandulový a heřmánkový olej, jež tiší bolest a pomáhají navodit klidný spánek. Zároveň působí protizánětlivě a nedovolí, aby do poraněných dásní vnikly zánětlivé bakterie. Podobně působí i Balzám na dásně Acorelle. Místo levandule však kombinuje heřmánek s extraktem z proskurníku, který snižuje otok dásní. Zubní gel Benjamínek Nobilis Tilia použijte, pokud se pár prvních zoubků již vyklubalo. Obsažený extrakt z grapefruitových jadérek díky antibakteriální schopnosti ochrání před vznikem zubního kazu a zároveň znecitliví bolestivost dásní při růstu dalších zoubků.

Seborea

Seboroická dermatitida není ani tak bolestivá a zdraví ohrožující komplikace, jako spíš kosmetický problém. Nicméně ji doprovází i nepříjemné svědění a někdy i pálení, které miminku nedá spát a navíc je takto narušená pokožka náchylnější ke kvasinkovým infekcím. Seborea se projevuje v podobě suchých a začervenalých míst s odlupujícími se šupinkami. Začíná se tvořit ve vlasech v oblasti fontanely a postupně se může rozšířit přes obočí až na celý obličej. Způsobuje ji zvýšená činnost mazových žláz.

Jemný šampon – který pokožku hlavy zbytečně nevysušuje a nepovzbuzuje tak mazové žlázy k další činnosti. Dětský šampon Weleda navíc obsahuje hojivý a dezinfekční extrakt z měsíčku lékařského. Ten urychluje léčbu seborei a zabraňuje vzniku kvasinkové infekce.

Dýňový olej – tento zelenohnědý olej je bohatý na zinek, jenž má silné regenerační schopnosti. Urychlí hojení nažloutlých stroupků, posílí přirozenou obranyschopnost křehké dětské pokožky, lehce ji vydezinfikuje a zároveň posílí jemné dětské vlásky.

Související produkt
Dětský zubní gel Benjamínek 100 ml
Nobilis Tilia / 274 Kč
Jemný nepěnivý zubní gel pro děti Benjamínek působí příznivě na dásně a ústní dutinu díky bylinným výtažkům. Napomáhá hojení drobných ranek a mírní bolestivost při růstu nových zubů.
Detail produktu