Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejčastější potíže, jež mohou potrápit vaše miminko

Přejít na sekci článku:

Bolavé bříško

Bolavé bříško zdroj: shutterstock.com

Bolavé bříško mají většinou na svědomí zaražené větry. Kdo kdy viděl miminko postižené břišní kolikou, kdy se střídavě kroutí v křečích, prohýbá se jako luk a do toho bez ustání vzlyká, tomu je jasné, jak zásadní problém to pro něj i jeho rodiče je. Na břišní povětrnost trpí snad každé malé dítě minimálně do svých tří měsíců. Bakterie nezbytné pro pohodové zažívání se mu ve střevech totiž teprve tvoří a jeho zažívací ústrojí není prozatím zvyklé trávit látky, které k němu přicházejí v mateřském mléce. Vašemu miminku mohou přinést úlevu a odstranit nadýmání následující tipy.

Masáž bříška – lehká masáž bříška podpoří činnost střev a přinese úlevu při nadýmání. K masáži použijte kvalitní rostlinný olej. Pro citlivou dětskou pokožku je nejvhodnější mandlový nebo meruňkový. Vyzkoušet však můžete i masážní oleje, které se přímo specializují na bolesti břicha. Obsahují totiž navíc další účinné látky, které přes pokožku přejdou do organismu a přinesou bolavému bříšku úlevu. Například olej z černého kmínu, můžete použít jak na břišní masáž pro vaše dítě, tak i pro sebe k vnitřnímu užití. Znásobíte tak jeho účinek pomocí látek, které předáte dítěti v mléku. Výborný je i Olej na koliku Amálka od Nobilis Tilia. Jeho účinek spočívá v silné trojkombinaci heřmánku, fenyklu a majoránky.

Koupel – uvolňující účinky teplé vody můžete podpořit přidáním zhruba dvou kapek éterického oleje. Před použitím jej však promíchejte s rostlinným olejem (2 lžíce). Éterický olej totiž zůstane na hladině a v neředěné podobě může děťátku podráždit pokožku nebo sliznice. Mateřídouška uvolní stažené svaly a zmírní bolest, heřmánek zkrotí zažívání a celkově miminko zklidní a upokojí, vůně majoránky podpoří trávicí systém a zároveň utiší vaše i dětské nervy.

Související produkt
Mateřídouška 5 ml
Saloos / 128 Kč
Éterický olej z mateřídoušky dlouhodobě zmírňuje známky únavy a působí jako přírodní antidepresivum. Uvolňuje namáhané svalstvo a klouby a posiluje imunitní systém.
Detail produktu