Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jen čistá pleť může být krásná

Jen čistá pleť může být krásná Jedině čistá pleť může být dokonale krásná.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Jen čistá pleť může být krásná zdroj: shutterstock.com

Můžete si kupovat ta nejdražší séra, ty nejúžasnější krémy nebo ty nejjemnější make-upy, ale vaše pleť nebude nikdy dokonalá, pokud ji nebudete důkladně a důsledně čistit. Navíc namazat si krém na neumytou pokožku je jako namazat si máslem chleba, který je zabalený do celofánu. Prostě nelogické až hloupé.

Pravidelným čištěním pleti nejen že předejdete vzniku pupínků a dalších nedokonalostí, navíc i podpoříte účinky pleťového krému nebo séra. Pleť je vhodné čistit ráno od mazu, zatímco večer je nutné ji odlíčit a vyčistit od všech nečistot, co jsme posbírali za celý den. Jak tedy na správné čištění pleti?

Přejít na sekci článku:

Ráno jemně

Ráno jemně zdroj: shuttterstock.com

Proč si čistit pleť ráno? Sice se to nezdá, ale i ráno je vhodné si pleť umýt vodou. Nebo alespoň jemně setřít nečistoty z pleti vatovým tamponkem a pleťovou vodou. Přes noc se totiž pleť mastí a ráno je nutné odstranit tyto noční nečistoty z pleti. Pokud byste si hned nanášely na ranní pleť krém a následně make-up bez ranního čištění, tak můžete způsobit ucpávání pórů nebo tvorbu akné.

Čím si ráno čistit pleť? Na ráno rozhodně nepotřebujete žádné silné čistící pleťové gely. Volte přípravky, které mají lehkou konzistenci a které jdou snadno smýt z pleti. Zároveň by měly být k pleti šetrné, odstranit veškerou špínu a připravit pokožku na další péči.

Když se ráno chcete umýt vodou... tak skvělé je pro péči o pleť jemné mýdlo s kozím mlékem od značky Faran. Zmýdelněné oleje, olivový, kokosový a jojobový, jemně a šetrně umývají nečistoty. Obsah kozího mléka, medu a Aloe vera zase podporuje hydrataci pokožky a pomáhá pleť posilovat a chránit proti vnějšímu poškození. Mýdlo nezanechává mastný film na kůži, lehce se smývá a navíc jemně voní.

Když to chcete ráno rychle... tak sáhněte po čisticím toniku od Weledy. Čisticí tonikum 2v1 je velmi vhodné pro problematickou pleť, protože pomáhá udržovat póry čisté a bojuje proti vzniku pupínků nebo černých teček. Tonikum je ale vhodné i pro citlivou pleť, je jemné, odstraňuje nečistoty, kožní maz a navíc ho nemusíte splachovat vodou. Tonikum vám ráno nahradí jak mycí gel, tak i pleťové tonikum.