Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jen čistá pleť může být krásná

Jen čistá pleť může být krásná Jedině čistá pleť může být dokonale krásná.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Večer důkladně

Večer důkladně zdroj: shutterstock.com

Proč si čistit pleť večer? Večer bychom se měly čistění pleti věnovat důkladněji. Pokud chodíte pravidelně spát s nedostatečně odlíčenou a špinavou pokožkou, tak své pleti velmi škodíte. Špína na pleti způsobuje ucpávání pórů a podporuje vznik pupínků. Navíc se pokožka v noci intenzivně regeneruje, jestliže chodíte spát s nalíčenou nebo špinavou pletí, tak tento regenerační proces narušujete. Pokožka se tak přestává regenerovat, rychleji stárne a ztrácí zdravou barvu.

Jak si večer čistit pleť? Pokud nosíte make-up nebo pokud jste se během dne pohybovaly ve špinavém a prašném prostředí, je nutné nejdříve pleť odlíčit. Pro odlíčení volte přípravky, které mají nejlépe mastnou bázi, obsahují tedy rostlinné oleje nebo másla. Právě tato mastná složka rozpouští velmi účinně nečistoty a odstraňuje je z pleti bez toho, aby se pleť zbytečně vysušovala. Pleť je pak nutné po odlíčení ještě důkladně vyčistit. Pro odličení očí i pleti proto sáhněte po jemném čisticím gelu nebo jiném přípravku pro čistou pleť.

Když nosíte make-up... čisticí mléko od Mádara si s ním poradí. Obsahuje slunečnicový olej, který velmi účinně odstraňuje make-up včetně líčení očí. Olej si navíc poradí i s voděodolným make-upem a za chvíli nechá pleť čistou a jemnou. Odličovací mléko je vhodné pro citlivou i suchou pokožku, velmi účinně čistí, ale nevysušuje a vysokým obsahem květinových extraktů pečuje o pokožku a zklidňuje ji.

Když chcete pokožku umýt šetrně... zkuste od Mádary i jemnou čisticí pěnu. Ta dokáže nejen pleť vyčistit, ale také odstraní i zbytky make-upu. Je velmi lehká, nezanechává mastný film na obličeji, i přesto velmi účinně čistí póry do hloubky. Díky pěnové konzistenci se snadno používá, dobře se smývá a pokožka bude čistá cobydup.