Jen čistá pleť může být krásná

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Večer důkladně

Večer důkladnězdroj: shutterstock.com

Proč si čistit pleť večer? Večer bychom se měly čistění pleti věnovat důkladněji. Pokud chodíte pravidelně spát s nedostatečně odlíčenou a špinavou pokožkou, tak své pleti velmi škodíte. Špína na pleti způsobuje ucpávání pórů a podporuje vznik pupínků. Navíc se pokožka v noci intenzivně regeneruje, jestliže chodíte spát s nalíčenou nebo špinavou pletí, tak tento regenerační proces narušujete. Pokožka se tak přestává regenerovat, rychleji stárne a ztrácí zdravou barvu.

Jak si večer čistit pleť? Pokud nosíte make-up nebo pokud jste se během dne pohybovaly ve špinavém a prašném prostředí, je nutné nejdříve pleť odlíčit. Pro odlíčení volte přípravky, které mají nejlépe mastnou bázi, obsahují tedy rostlinné oleje nebo másla. Právě tato mastná složka rozpouští velmi účinně nečistoty a odstraňuje je z pleti bez toho, aby se pleť zbytečně vysušovala. Pleť je pak nutné po odlíčení ještě důkladně vyčistit. Pro odličení očí i pleti proto sáhněte po jemném čisticím gelu nebo jiném přípravku pro čistou pleť.

Když nosíte make-up... čisticí mléko od Mádara si s ním poradí. Obsahuje slunečnicový olej, který velmi účinně odstraňuje make-up včetně líčení očí. Olej si navíc poradí i s voděodolným make-upem a za chvíli nechá pleť čistou a jemnou. Odličovací mléko je vhodné pro citlivou i suchou pokožku, velmi účinně čistí, ale nevysušuje a vysokým obsahem květinových extraktů pečuje o pokožku a zklidňuje ji.

Když chcete pokožku umýt šetrně... zkuste od Mádary i jemnou čisticí pěnu. Ta dokáže nejen pleť vyčistit, ale také odstraní i zbytky make-upu. Je velmi lehká, nezanechává mastný film na obličeji, i přesto velmi účinně čistí póry do hloubky. Díky pěnové konzistenci se snadno používá, dobře se smývá a pokožka bude čistá cobydup.