Jen čistá pleť může být krásná

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

A s jílem do hloubky

A s jílem do hloubkyzdroj: shutterstock.com

Proč si čistit pleť ještě víc? Čas od času je vhodné zařadit do péče o pleť i hloubkové čistění. Třeba dvakrát týdně. Pokud máte pleť suchou a citlivou, stačit vám bude jenom jednou za čas, zatímco pokud máte pleť problematickou a mastnou, tak čistit hloubkově pleť můžete klidně i každý den nebo podle potřeby.

Jak hloubkově vyčistit pleť? Hloubkovým čištěním pleti myslíme proces, kdy účinné látky pronikají do pórů a vytahují z nich nečistoty a mastnotu, které můžou způsobovat černé tečky nebo akné. Hloubkové čištění pomáhá předcházet vzniku pupínků, pomáhá redukovat černé tečky a udržuje pleť čistou a bez nedokonalostí. To běžný pleťový čisticí gel nezvládne a je třeba použít čisticí masku nebo peeling.

Když máte mastnou pleť s nedokonalostmi... sáhněte po masce s vysokým obsahem přírodního jílu. Jíl absorbuje mastnotu nejen z povrchu pleti, ale také z pórů, a zanechává pokožku jemnou a čistou. Čistý jíl není ale příliš vhodný pro citlivou pleť, může vysušovat a dráždit.

Když máte citlivou pleť... sáhněte raději po jemnější čisticí masce. Přírodnímu jílu se nemusíte úplně vyhýbat, zkuste ho doplnit některým z rostlinných olejů nebo másel. Nebo sáhněte po čisticí masce od Eliah Sahil. Tato ájurvédská pleťová maska obsahuje nejen jíl, ale také mořské řasy, měsíček, heřmánek a exotické ovoce alamaki. Čistí pleť, uklidňuje ji a pomáhá eliminovat nedokonalosti. Maska nevysušuje a je tak vhodná i pro citlivější pleť.