Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jen čistá pleť může být krásná

Jen čistá pleť může být krásná Jedině čistá pleť může být dokonale krásná.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

A s jílem do hloubky

A s jílem do hloubky zdroj: shutterstock.com

Proč si čistit pleť ještě víc? Čas od času je vhodné zařadit do péče o pleť i hloubkové čistění. Třeba dvakrát týdně. Pokud máte pleť suchou a citlivou, stačit vám bude jenom jednou za čas, zatímco pokud máte pleť problematickou a mastnou, tak čistit hloubkově pleť můžete klidně i každý den nebo podle potřeby.

Jak hloubkově vyčistit pleť? Hloubkovým čištěním pleti myslíme proces, kdy účinné látky pronikají do pórů a vytahují z nich nečistoty a mastnotu, které můžou způsobovat černé tečky nebo akné. Hloubkové čištění pomáhá předcházet vzniku pupínků, pomáhá redukovat černé tečky a udržuje pleť čistou a bez nedokonalostí. To běžný pleťový čisticí gel nezvládne a je třeba použít čisticí masku nebo peeling.

Když máte mastnou pleť s nedokonalostmi... sáhněte po masce s vysokým obsahem přírodního jílu. Jíl absorbuje mastnotu nejen z povrchu pleti, ale také z pórů, a zanechává pokožku jemnou a čistou. Čistý jíl není ale příliš vhodný pro citlivou pleť, může vysušovat a dráždit.

Když máte citlivou pleť... sáhněte raději po jemnější čisticí masce. Přírodnímu jílu se nemusíte úplně vyhýbat, zkuste ho doplnit některým z rostlinných olejů nebo másel. Nebo sáhněte po čisticí masce od Eliah Sahil. Tato ájurvédská pleťová maska obsahuje nejen jíl, ale také mořské řasy, měsíček, heřmánek a exotické ovoce alamaki. Čistí pleť, uklidňuje ji a pomáhá eliminovat nedokonalosti. Maska nevysušuje a je tak vhodná i pro citlivější pleť.