Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Měsíčkové pěsticí mléko Weleda

Recenze: Měsíčkové pěsticí mléko Weleda Měsíčkové pěsticí mléko Weleda je vhodné pro ošetření citlivé pokožky dětí a hodí se i pro alergickou pleť dospělých.
Martina Koubová
4,8 5
5

Recenze: Měsíčkové pěsticí mléko Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Dětská kosmetika nemusí být nutně jenom pro děti. Dětská kosmetika je totiž velice jemná, neobsahuje žádnou parfemaci navíc, ani jiné různé potencionálně dráždivé látky. Díky tomu mohou dětskou kosmetiku používat i dospělí, kteří mají problémy s přecitlivělou pokožkou, alergiemi nebo ekzémem. A nemusí shánět drahou dermokosmetiku z lékárny, která, i když je označena jako hypoalergenní a kdo ví co ještě, beztak obsahuje minerální oleje a další potencionálně dráždivé látky.

Tak proč zbytečně utrácet za kosmetiku, jejíž účinky jsou značně nejisté? Pořiďte si raději něco pro děti nebo si to rovnou vypůjčte od těch svých! A kdo je už léta největší machr přes dětskou péči? Přeci Weleda! Jejich měsíčková péče pro miminka a děti tento rok oslavila už 30. narozeniny, což o její kvalitě celkem samo vypovídá. Dost vypovídající je i krátké složení, které neobsahuje nic zbytečného navíc. Prostě ideální pro malé děti i pro citlivé dospělé.

Měsíčkové pěsticí mléko od Weledy má jednoduché jasné složení bez čehokoliv dráždivého. V případě velice přecitlivělé pokožky mohou být sporným bodem esenciální oleje, ale jelikož jsou zastoupeny v opravdu minimálním množství, neměly by způsobovat žádné problémy.

Recenze: Měsíčkové pěsticí mléko Weleda

Ale vezměme to od začátku: Sezamový a mandlový olej společně a kakaovým máslem pro regeneraci a výživu pokožky, podporují hojení a zanechávají pokožku vláčnou. Glycerin pro snazší vstřebání olejů do pokožky a také maximální umocnění jejich účinků. Alkohol pro konzervaci. Extrakt z květů měsíčku lékařského a heřmánku pro zklidnění pokožky, rychlé hojení drobných poranění a omezení výskytu těch nových, v případě dětí třeba i opruzenin. Včelí vosk brání rychlému setření mléka z pokožky a zároveň tvoří na kůži lehký film, který pokožku chrání a uzamyká v ní získané živiny. Jednoduché a jasné.

Pěsticí mléko má lehkou mírně krémovou konzistenci jako většina dospěláckých tělových mlék. Na vysoký podíl olejů se roztírá velice snadno a lehce se do pokožky vstřebává. Díky vysokému zastoupení olejů jej stačí na pokožku aplikovat malé množství. Vůně je vzhledem k rostlinným olejům a éterákům jemná, avšak velice příjemná. Ze všeho nejvíc mi připomíná kořeněnou levanduli s trochou voňavých květů měsíčku. Kombinace je to veskrze příjemná, uklidňující a potěší určitě i nejednoho dospělého.

Recenze: Měsíčkové pěsticí mléko Weleda

Díky vysokému obsahu olejů ve složení mléka jsem se obávala hodně mastné konzistence. Sice ano, oleje jsou naředěny vodou, glycerinem a dalšími ‘zpříjemňujícími’ složkami, ale stejně… Ano, pěsticí mléko je o poznání mastnější než jiná klasická mléka, na druhou stranu se i přes to do pokožky vsakuje rychle, nelepí a nezanechává takový ten nepříjemný film. Obzvlášť, pokud mléko aplikujete na ještě vlhkou kůži hned po sprše.

Jen pokožka je o poznání více vyživená, než když použiji klasické mléko. Jak jsem na běžné ‘každodenní mazání’ spokojená s tělovými mléky od Farana i Martiny Gebhardt, tak tohle měsíčkové od Weledy je úplně jiná liga. Kůže je po něm hebčí, vláčnější, méně suchá i méně začervenalá. Obzvlášť na suchých krizových partiích jako jsou kolena, lokty a paže. Žádné suché šupinky ani odlupující se kůže… a to se nemusíte mazat denně!

Verdikt je jasný: ať už vy nebo váš potomek máte citlivou pokožku, trpíte alergickými reakcemi na většinu kosmetiky nebo vás trápí třeba ekzém, Weleďácké měsíčkové pěsticí mléko je vhodným kandidátem. Oceníte jej ale i v případě, kdy vás trápí zvýšeně suchá kůže, ať už lokálně či po celém těle. Rostlinné oleje, másla, vosky a zklidňující extrakty z měsíčku se prostě skvěle ukáží!

Související produkt
Baby Měsíčkové pěsticí mléko 200 ml
Weleda / 330 Kč
Měsíčkové pěsticí mléko vyživuje jemnou dětskou pokožku do hloubky a zároveň jí poskytuje ochranu před opruzeninami i nepříznivými vnějšími vlivy. Lehké mléko se snadno roztírá a rychle se vstřebává.
Detail produktu