Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 nástrah, které na vás číhají v těhotenství a jak je přežít

5 nástrah, které na vás číhají v těhotenství a jak je přežít Téměř každá žena se bojí, že se její tělo po porodu nevrátí do původní podoby.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Nástřih

Nástřih zdroj: shutterstock.com

Brr, nástřih je slovo, při kterém se snad každá žena oklepe. Velice nepříjemná představa, že někdo vezme obří nůžky a stříhne nám do našich citlivých partií. Při téhle představě myslím zamrazí i muže. Samotného nástřihu hráze se však není třeba bát. Dělá se totiž vždy během probíhající kontrakce, takže vůbec není cítit. Nástřih hráze se provádí, pokud má žena úzký vaginální vchod nebo pro urychlení porodu při dýchacích problémech miminka, anebo když se dítě snaží dostat na svět naopak tak rychle, že se porodní cesty nestačí dostatečně roztáhnout a hrozí natrhnutí hráze. Oproti hladkému průběhu samotného nástřihu už je mnohem horší jeho zašívání, hojení jizvy a možný vznik infekce. Proto je dobré se předem připravit a udělat maximum pro to, abychom se tomuto zákroku vyhnuly.

Porodní cesty výborně uvolní a připraví čaj z malinových listů nebo z kontryhele. Je vhodné také praktikovat zhruba měsíc a půl před termínem porodu masáž hráze, která zlepší pevnost a pružnost její citlivé pokožky. Pokud přece jen nastaly komplikace a nástřih hráze byl nutný, použijte pro její rychlejší hojení gel na urychlení hojení Mithra od Nobilis Tilia.