Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejkrásnější období v životě ženy

Nejkrásnější období v životě ženy Těhotenství pomůže ženě obrátit pozornost zpět k sobě samé.
Renata Ježková
4,0 5
5

Nejkrásnější období v životě ženy zdroj: shutterstock.com

...by mělo být těhotenství. Tak ano, říká se to a v podstatě to tak je - začátek nového života (tak nového, že si to většinou ani nedovedeme dobře představit, zvlášť poprvé), těšení se na děťátko, chystání výbavičky… Ale kdo už těhotný byl, tak ví, že není všechno zlato, co se třpytí a že se nějaký mráček sem tam objeví. Nicméně jednu skutečně velkou a absolutně pozitivní změnu těhotenství přináší naprosto nezpochybnitelně. Žena se začne daleko víc soustředit na sebe, co na tom, že to zatím dělá kvůli dítěti. Je to období, kdy můžeme a měly bychom důsledně přehodnotit vztah, který samy k sobě máme. Protože právě to pak naučíme naše dítě.

Přejít na sekci článku:

Návrat k přírodě

Návrat k přírodě zdroj: shutterstock.com

Těhotenství je ta nejčastější příčina modifikace našeho životního stylu a příklonu k přírodě, revize našich stravovacích návyků a omezení množství a spektra konvenčních léčiv. Najednou nám dojde, že vše, co nám proniká do těla, se logicky dostane i k dítěti a u spousty věcí to opravdu není hezká představa. A jelikož málo z nás může okamžitě přesídlit někam do panenské přírody, kde nás nebude nic ohrožovat, je logické, že začneme přehodnocovat naši životosprávu a snažíme se eliminovat alespoň něco. A hned po stravě se logicky nabízí kosmetika, což je většinou změna velmi příjemná, protože kdy jindy se můžeme tvářit, že kosmetiku skutečně nakupovat potřebujeme, protože je to jaksi v zájmu našeho zdraví :-)

Tak se často dostanou do popředí i věci, které jsme dlouhodobě přehlížely a části těla, které jsme odbývaly. Ještě nenarozené miminko nám najednou připomene hlubokou pravdu, že to, co je skryté, je často důležitější než věci zjevné. A že je o to třeba též pečovat. V těhotenství, aniž bychom si to často uvědomovaly, pronikáme k podstatě toho, jak bychom měly k životu přistupovat obecně. Tvořit budoucnost prostřednictvím toho, co činíme právě teď, kdy záleží skutečně na všem. Je nám jasné, že nemá cenu spekulovat o tom, kam bude chodit dítě do školy, ale to, jestli právě umýváme nádobí gelem z mýdlových ořechů nebo nějakým svinstvem, důležité je. Díky dítěti tak pochopíme, že kvalitu budoucnosti ovlivňujeme nejvíc tím, co děláme právě nyní. A že na reparáty nebude čas. Jen škoda, že mnoho z nás pak z tohoto modu zase vyskočí a vrátí se zpět k navyklým způsobům.

Ale když už nic, tak aspoň ty kosmetické způsoby by nám vydržet mohly. I když ty první záchvěvy často nejsou moc filosofické, neboť s rostoucím břichem začínáme panikařit a sháníme něco proti striím. Protože kdo by je chtěl, že ano, takové ty řeči, že je to přeci památka na miminko, si necháme na dobu, kdy zjistíme, že už s nimi nehneme. Ale dobrou prevencí se přece jenom dá mnohému předejít. Ideální kombinaci účinných látek nabízí těhotenský pěstící olej Weleda. Mandlový a sezamový olej jsou pro pokožku velmi jemné a zvyšují její elasticitu, olej z pšeničných klíčků má vysoký obsah vitaminu E a díky tomu účinně regeneruje a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí. A jako bonus obsahuje výtažek z arniky, který hojí, regeneruje a posiluje pokožku, takže dokáže rychle vyhojit i případná vznikající poškození. Ale pozor, i když je to takový malý zázrak, tak přece jen je třeba ho používat pravidelně, ideálně po každé koupeli. A pokud si ho oblíbíte, není žádný důvod ho odložit ani po porodu.