Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejkrásnější období v životě ženy

4.0 5
5

Přejít na sekci článku:

Na miminko s proskurníkem

Na miminko s proskurníkem zdroj: shutterstock.com

I když to zní trochu děsivě, tak se opravdu nejedná o novou výchovnou metodu na usměrnění neposedných kojenců. Proskurník lékařský je léčivka z čeledi slézovitých, která je známější pro svoji účinnost při kašli a nemocech z nachlazení. Ale právě látek, které dokážou chránit a léčit sliznice, využila Weleda pro svoji nejnovější řadu zklidňující péče, která je velmi vhodná už pro nejmenší miminka či citlivou nebo hyperreaktivní pokožku v každém věku. Protože jemná, ale důsledná ochrana je to, co pokožka nejmenších miminek potřebuje především. Děti se rodí s vlastní ochrannou vrstvou na pokožce, která je prvních pár dní, kdy se novorozenec adaptuje na nové prostředí, chrání, ale pak už je potřeba jí maličko pomoci.

Základním požadavkem pro péči o malá miminka ale musí být vždy přiměřenost a maximální jemnost. A tomu musí být uzpůsobena i péče o pokožku, takže skutečně zapomeňte na to koupat miminka denně či obden, jejich pokožka na to skutečně není stavěná. Chcete-li o miminko pečovat opravdu důkladně, přidejte vždy do koupele odvar z ovesných vloček - vločky stačí je povařit a přecedit a odvar nalít do koupele. Ta je pak nejen očistná, ale i léčivá (a velmi prospívá ekzematické pokožce i dospělých). Po koupeli pak děťátko namažeme malým množstvím zklidňujícího tělového mléka s proskurníkem a oblast pod plenkami zklidňujícím kojeneckým krémem, který je navíc obohacen o zinek, který na pokožce jednak vytvoří ochranný film, jednak působí protizánětlivě a hojivě.

Nicméně zvýšenou zátěží netrpí v této době pouze pokožka novorozence, ale také pokožka maminky, které v těle probíhá tolik změn, že je skoro až s podivem, že má tělo ještě čas na to, aby normálně fungovalo. A dost často se to projeví právě na pokožce, která může začít být přecitlivělá nebo hůř snášet přípravky, na které dosud reagovala pozitivně. Často se i stane, že se začne chovat naprosto zběsile, smíšená pleť se začne chovat jako suchá, suché naskáčou pupínky… Něco musíme prostě nechat být a čekat, až se pochody v těle zase trochu srovnají, ale dá se tomu velmi pomoci výměnou kosmetických přípravků za jejich co nejjemnější variantu. Což může být právě třeba zklidňující pleťový krém s proskurníkem, který může využít celá rodina od těch nejmenších dětí až po babičky.