Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní péče u porodu: dopřejte relax mysli i tělu

zdroj: unsplash

Doba před porodem, během porodu i po něm je pro každou ženu hlubokým životním zážitkem. Pro ženské tělo je to velký nápor, který můžeme alespoň částečně zmírnit vhodnou porodní a poporodní péčí. Podpořte hojení kvalitní přírodní kosmetikou. 

Ještě před porodem můžete péči dopřát oblasti hráze, která je při samotném porodu nejnáchylnější na poranění. Vhodný přírodní olej napomůže jako ochrana kůže, zvýší její elasticitu a tím zmenší riziko následného nastřižení. Masáž hráze můžete tělu dopřávat už 6 týdnů před porodem, kdy oblast budete masírovat několikrát denně po dobu 5-10 minut.

Příprava pro tělo i mysl

V rámci přípravy na porod v konkrétním prostoru dopřejte péči i své psychické stránce a navoďte si co nejpříjemnější atmosféru. Zejména vůně, které nám jsou příjemné, pomáhají uvolnit tělo i mysl a přivolat lepší pocity. Aromaterapeutická kosmetika vám v tomto může udělat velkou službu.

Vhodný olej podle doby porodní

V závislosti na tom, v jaké době porodní se nacházíte, si můžete ulevit vhodným éterickým olejem. Například během kontrakcí při první době porodní vám uleví masážní porodní olej , který pomáhá k lepšímu zvládání kontrakcí. Nechte si s ním namasírovat ramena, šíji, chodidla, dlaně i zápěstí. Naopak ve druhé době porodní se doporučuje porodní olej , který podporuje tonus děložního svalstva, stimuluje děložní kontrakce a zároveň ulevuje při bolestech. Používá se na masáž ramen, šíje, ale i klíčních kostí, chodidel a bříška. Záleží, co vám v té chvíli bude příjemnější.

A jak po porodu?

Po porodu můžete na hráz aplikovat zklidňující gel, který pomůže s regenerací namáhané tkáně. Na ošetření kůže na břichu a podporu zavinování dělohy použijte přírodní poporodní olej. Použít ho ale můžete na celé tělo, i jak prevenci proti vzniku strií. Napomáhá totiž k udržení pevné a pružné pokožky.
 

Máte-li velmi citlivé bradavky a již po pár prvních kojeních cítíte podrážděnou kůži, aplikujte na oblast bradavek zklidňující balzám, a to ideálně hned po kojení. Pomáhá zregenerovat bolavé bradavky a podpoří jejich elasticitu pro další kojení. 

Ještě v porodnici budete potřebovat také vhodné porodnické vložky. Pokud jste citlivější na konvenční variantu, zvolte porodnické vložky z hypoalergenní organické bavlny. Jsou bez parfemace a vyznačují se vysokou savostí.