Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Balade en Provence - o kapku lepší péče

zdroj: Balade en Provence

FlowBase je unikátní rodinný projekt, který společně založily dvě aktivní ženy - maminka s dcerou, milovnice zdravého životního stylu, pohybu, přírody a života vůbec. Obě jsou nadšené cestovatelky a všechny tyto faktory v nich probudily lásku k přírodní kosmetice, která neobsahuje vodu. Co je na vodě tak špatného, ptáte se? Voda obsažená v konvenční kosmetice tvoří jednu ze základních složek - klidně až 70 % objemu a je příčinou hned několika problémů. Jedním z nich může být množení plísní, bakterií a jiných patogenů, čemuž lze zabránit jediným způsobem a to přidáním chemických konzervantů a dalších syntetik. Ve výsledku si tak kupujete více vody a chemických složek, než samotného produktu. Tyto látky mohou způsobit nejrůznější alergické reakce či podráždění, samotná voda pokožku paradoxně vysušuje tím, jak se z ní odpařuje než aby ji hydratovala. Nehledě na to, jaké to s sebou nese plýtvání vodními zdroji. 

Záliba obou žen v cestování si také žádá jistou praktičnost, takže je pro ně důležité i to, aby kosmetické produkty byly skladné a dlouho vydržely. U kosmetiky bez vody, například tuhých šamponů, nehrozí vylití obsahu do kufru a zároveň odbourává stres spojený s limitem povoleným k přepravě letadlem. 

Alespoň o kapku lepší den

Na své cestě při hledání té nejlepší kosmetiky, která by splňovala jejich přísné požadavky, vyzkoušely ledacos. Pátraly na veletrzích, jednaly s mnoha výrobci a testovaly různé produkty až narazily na sympatickou, na našem trhu doposud neznámou, značku - Balade en Provence, jejíž produkty je uchvátily natolik, že se rozhodly o kouzlo této voňavé a zcela čisté kosmetiky podělit. A tak se zrodila myšlenka založení konceptu FlowBase, jehož prostřednictvím se můžeme i u nás v BiOOO.cz dotknout kousku čerstvé francouzské přírody. Přidáte se?

S našimi výrobky máte jistotu, že si kupujete pouze kvalitu a šetrně zpracované rostlinné suroviny, které plní svůj účel.

- Andrea a Anita, zakladatelky FlowBase -
  • Šetří vodu
  • Šetří planetu
  • Šetří vaši pokožku
  • Šetří vaše zdraví

Ve FlowBase se zabývají nejen dovozem kosmetiky bez obsahu vody, svůj projekt holky pojaly z komplexnějšího hlediska a hledají také způsoby, jak vodou šetřit ve větším rozsahu a zamezit tak zbytečnému plýtvání. Součástí týmu je také projektant Luděk, který se větší část svého života zabývá návrhy a realizací ekologikých čističek vody v oblastech bez kanalizace

Balade en Provence

Vneste do své koupelny kousek prosluněné Provance a nechte se uchvátit tuhou kosmetikou Balade en Provance, která zhmotňuje baladu nejen pro pokožku, ale i duši. Třeba tuhý noční krém na obličej složený pouze ze čtyř surovin! Že to nemůže fungovat a tuhý krém slyšíte poprvé? I my jsme koukali. Nikoho však netahá za nos, nýbrž pohladí po tváři. Nevěříte? Vyzkoušejte. 

Tuhé šampony, mýdla a krémy. To je Balade en Provance - malá rodinná firma, jejímž zakladatelem je sympatický Alex, milý a skromný Francouz oplývající pověstným šarmem. 

Firmu založil v samém srdci Provance - malebném městečku Opio. Zaměřují se na výrobu výhradně tuhé BIO kosmetiky bez obsahu vody, tudíž nemusí své produkty konzervovat.

Šampony, mýdla i krémy úchvatně voní, skvěle fungují a zároveň jsou velice šetrné. Zklidňují citlivou pokožku a jsou vhodné i pro děti.

Kromě pokožky respektují i životní prostředí - obaly tvoří 100% kompostovatelné papírové krabičky. Doma, na dřevěné mýdlence, se stanou stylovým doplňkem koupelny, zatímco na cestách oceníte jejich malé rozměry a hmotnost.

Výrobky z nabídky FlowBase zkrátka spoléhají jen na čistou sílu přírodních surovin a kousek své krásy propůjčí i vám.

Test tuhých pleťových krémů: U nás obstály na jedničku!

Když jsem poprvé viděla krabičky produktů Balade en Provence, říkala jsem si, že jde asi o tuhý šampon a kondicionér. K mému velkému překvapení jsem zjistila, že se jedná o tuhý denní a oční krém bez obsahu vody. Díky tomu není potřeba do "krémů" přidávat žádné konzervanty. Super vychytávka, která na trhu chyběla!

Aplikace je opravdu snadná. Vyndáte krémové "mýdlíčko" z krabičky a začnete s ním kroužit po obličeji. Obsažené oleje pleť jemně promastí, ale mastný efekt vydrží jen krátkou chvíli. V létě může dojít díky vysokým teplotám ke změknutí kostky, proto se doporučuje krém po aplikaci uklízet do lednice. Krém pak bude částečně i příjemně chladit.

Obaly produktů jsou navíc vyrobeny z kompostovatelného papíru, který se snadno rozloží a vy může žít s klidem na duši, že obal od vašeho krému nezanechá nesmazatelnou stopu na této planetě.

Slaměnkový tuhý denní krém

Tuhý pleťový krém má vyživující, zpevňující a omlazující účinky. Hodí se skvěle pro všechny typy pleti, ocení ho i majitelky velmi citlivé pleti.

Lze ho nanášet samostatně nebo i jako bázi pod další krém. Stejně tak pod něj můžete nanést vaše oblíbené pleťové sérum. Pleť nikterak nezatěžuje a mastnější efekt vydrží opravdu jen kratší chvíli.

Slaměnkové tuhé oční sérum

Oční sérum je složeno pouze ze čtyř BIO ingrediencí – kakaového másla, brutnáku lékařského, smilu italského (italská slaměnka) a emulgátoru přírodního původu.

Skvěle vyživuje jemnou kůži očního okolí. Během dne vždy cítím, že mi kůže okolo očí lehce pne, takže je skvělým pomocníkem, když potřebujete pleť pořádně "promastit" a vyživit.

Oblíbila jsem si ho aplikovat jako extra péči před spaním, proto ho mám vždy po ruce na nočním stolku.