Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Poznejte omamné vůně nové lokální značky Poetiko

zdroj: Poetiko

S příchodem jara 2021 na československý trh vstoupila nová kosmetická značka Poetiko, tedy POmalá ETIcká KOsmetika. Jak sám název napovídá, cílem značky není jenom přinést nové produkty, ale hlavně inspirovat své spotřebitele k pomalejšímu, a tím i udržitelnějšímu životnímu stylu a péči o sebe i své okolí.

O značce

Tvůrčí kvarteto žen si dalo za cíl nelehký úkol - vytvořit funkční moderní kosmetiku, která propojuje přírodní složení a šetrný přístup k životnímu prostředí se současnými biotechnologickými poznatky a postupy. A díky tomu dokázat zajistit vysokou účinnost, delikátní textury a dlouhodobé výsledky. „Protože to je přesně to, co nám na trhu nejvíce chybělo,“ dodává Aneta.

Základem  je důraz na udržitelnost (Sustainable), lokálnost (Local), soulad s přírodou (Organic) a kvalitu (Whole). Jedná se o holistický životní styl, který propojuje všechny aspekty života. Jednou z příležitostí, jak žít v souladu s touto filozofií, je právě vědomá péče o pleť. Žít SLOW beauty znamená žít v souladu se sebou samým, v přirozené harmonii s rytmem vlastního života, vědomě propojovat potřeby těla a mysli, ale také si uvědomovat, v jakém stádiu života se právě nacházíme a prozkoumat ho se zvědavostí a láskou k sobě samému.

Hodnoty Poetiko

CERTIFIKACE A PŘÍRODNÍ SLOŽKY

Hlavními složkami jsou kvalitní oleje, bylinky a aktivní látky převážně lokálního původu. Lokální totiž nepředstavuje jen ekologičtější variantu, je také nejpřirozenější pro vaši pokožku. Namísto vody používají pleti prospěšné hydroláty a vůni dodávají pouze přírodními esenciálními oleji, které navíc aromaterapeuticky působí na lidskou psychiku. Všechny produkty mají certifikaci CPK a CPK BIO.

PEČLIVÝ VÝBĚR DODAVATELŮ

Všechny produkty vyrábí z prvotřídních přírodních ingrediencí, vypěstovaných s péčí podle principů ekologického zemědělství v souladu s ročními cykly. Preferují lokální dodavatele, ale nikdy ne na úkor kvality nebo funkce. 

LABORATORNÍ VÝVOJ BEZ KRUTOSTI

Všechny produkty nejprve projdou testováním dobrovolníky z řad rodin a přátel samotných zakladatelek. Do každého produktu vkládají myšlenku na své nejbližší. Vědí, že pokud nebudou spokojení oni, nebudete ani vy. Pokud produkty projdou jejich přísnými standardy, nastupuje ještě přísnější testování ve Státním zdravotním ústavu či nezávislých laboratořích.

RUČNÍ LOKÁLNÍ VÝROBA

Aby zajistily 100% kvalitu svých výrobků, vše vyrábí zásadně ručně, co nejšetrnějším způsobem, v menších výrobních dávkách a pouze v Česku nebo na Slovensku. Část výroby probíhá i v chráněných dílnách, které pomáhají najít pracovní uplatnění pro osoby se zdravotním znevýhodněním. 

MINIMALIZACE OBALŮ & ODPADŮ

U obalů myslí nejen na jejich funkčnost, vlastnosti a bezpečnost, ale také na stopu, kterou zanechávají na naší planetě. A proto s nimi šetří. Využívají co nejvíce recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů. Používají skleněné obaly, které je možné po spotřebování obsahu nadále využít v domácnosti na uskladnění maličkostí.

Slow beauty čili pravá krása

Také věříte, že méně je více? Že rychleji neznamená lépe? Objevte s pomalou, etickou kosmetikou Poetiko krásu termínu Slow Beauty. Jeho principy vycházejí z lůna matky přírody a své pilíře staví na ohleduplné a šetrné péči. Věděli jste, že jde o celistvý přístup a životní filozofii?

Jak už z názvu vyplývá, Slow Beauty bere v potaz ekologické i etické dopady výroby s ohledem k přírodě a i celkový prožitek ze samotné péče. Ač by se z popisu mohlo zdát, že se Slow Beauty orientuje výhradně na naše těla a péče o ně, jde tu především o duši, o životní filozofii a celkový přístup k sobě - a bezesporu také o nakupování s rozmyslem, což svědčí nejen lidem, ale i životnímu prostředí.

  • Péče o sebe nade vše - Objevení pravé podstaty v nás a péče o vnitřní krásu se totiž vždy pojí s tím, jak v konečném důsledku vypadáme, jakou energií oplýváme a co navenek vyzařujeme.
  • Složení kosmetiky hraje prim - Při péči o pokožku těla bychom k sobě měli být podobně spravedlivě ušlechtilí, jako například v přístupu k jídlu. Tedy pokud zvolíme zdravé potraviny bohaté na vlákninu a prospěšné enzymy, zřejmě pocítíme dříve nebo později na těle změnu, zatímco nezdravé jídlo nám nejen může způsobit zažívací potíže, ale celkově se projevit také na naší fyzické kondici. U kosmetiky je to podobné: měli bychom si dát pozor, kde a jakou kosmetiku pořizujeme, co ve skutečnosti tělu dopřáváme a více se zaobírat jejím složením.
  • Síla přírody a vědeckého pokroku - V Poetiko nejvíce věří v sílu přírody, tradici bylinkářství a léčivé a vyživující schopnosti rostlin. Nestojí o polovičatost ani kompromisy. Hlavními složkami jsou kvalitní oleje, bylinky a aktivní látky. Pro parabeny, silikony a jiné látky zde není místo. Výsledkem je kosmetika z čistě přírodních ingrediencí, prospěšná i vysoce účinná, s moderní hedvábnou texturou a příjemnou odlehčenou vůní.
  • Doma je doma - Dobře zvolená kompozice ingrediencí sestavená z lokálních surovin je navíc zdravější i výživnější pro naše typy pleti a pokožky.
  • Eticky a s respektem - Myslet eticky, je zásadou přístupu Slow Beauty. Tedy vybírat kosmetiku a jiné produkty nejen vůči sobě a svým potřebám, ale zahrnout do výběru i aspekty, díky kterým můžeme mít všichni čisté svědomí.

Odkryjte i vy svou POETICKOU stránku duše s ošetřující kosmetikou Poetiko, která je nejen účinná, ale nabízí i slastný aromaterapeutický požitek díky svým unikátním vůním a hedvábným konzistencím pleťových krémů, masek, pleťových olejů a sér, tělových másel, mýdel a dalších produktů, které budou vaši pokožku opečovávat tím nejněžnějším možným způsobem. 

POETIKO DVOUFÁZOVÝ ODLIČOVAČ PRO MASTNOU A AKNÓZNÍ PLEŤ S KONOPNÝM OLEJEM, ŠALVĚJÍ A LEVANDULÍ 100 ML

Novinku, která provoněla náš sortiment, jsem si zamilovala na první pohled. Následovalo okouzlení půvabnými vůněmi, jimiž produkty vynikají. Skvostný koncept zaštiťuje něžný název značky Poetiko, který sám o sobě v podvědomí každé křehké ženy vyvolává touhu některý z jejích produktů vyzkoušet na vlastní kůži. 

Mně se do rukou dostal dvoufázový odličovač pro mastnou a aknózní pleť. Skvěle mi padl do noty, protože přesně s tímto typem pleti se potýkám a v poslední době dost trpím na tvorbu pupínků. Odličovač s konopným olejem, šalvějí a levandulí nejen odlíčí a vyčistí, ale také hydratuje v jednom kroku. Otevírá póry a předchází tvorbě pupínků. Konopný olej se šalvějí rozpustí přebytečný maz a nečistoty, zatímco levandule zklidní a pohladí.

Odličovač má očistnou bylinnou vůni. Olejová a vodní fáze se po protřepání spojí v jednu, stačí pak nanést pár kapek na vatový tamponek a pleť dokonale vyčistit. Pro dokanou péči doporučuji čistit pleť i ráno. Pravidelným používáním se má pokožka výrazně zklidnila a redukovala se i tvorba pupínků. 

Potrpíte-li si na designovky jako já, pak je pro vás Poetiko přímo stvořené. Skleněné lahvičky ukrývající ozdravnou sílu přírodních ingrediencí krášlí minimalistické, přesto nepřehlédnutelné etikety a stanou se příjemně nenásilným doplňkem vaší koupelny.

POETIKO RANNÍ MASKA PRO VŠECHNY TYPY PLETI S KONOPNÝM OLEJEM, LEVANDULÍ A KOPŘIVOU 50 ML

Ranní maska od značky Poetiko příjemně probudí a naladí na nový den. Má gelovou texturu a po kontaktu s vodou se promění v jemnou mléčnou pěnu. Pleť dokonale vyčistí bez zanechání mastného filmu na pokožce nebo nepříjemného pnutí. Energetizující bylinná vůně namotivuje a zvedne náladu. Maska čistí, vyrovnává tvorbu mazu, probouzí, zvláčňuje a otevírá póry. Kromě toho nádherné voní a stala se mojí každodenní "must have".