Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

V jednoduchosti je krása: CultusLab. vitamíny a doplňky stravy na přírodní bázi

CultusLab. vitamíny a doplňky stravy na přírodní bázi zdroj: CultusLab

CultusLab. je další svěží novinka v našem sortimentu!

Jedná se o mladého českého výrobce multivitamínů a doplňků stravy čistě na přírodní bázi vhodných i pro vegany. Bez chemických látek, konzervantů a barviv, se srozumitelným a hlavně účinným složením.

V CultusLab. věří v lepší svět bez zbytečných plastů, přežité chemie, plýtvání a krutosti na zvířatech. Jejich posláním je zjednodušit vesmír doplňků stravy, udělat pořádek ve vitamínech a nabídnout čisté transparentní produkty, u kterých nemusíte zdlouhavě studovat nesrozumitelné složení na etiketách. To vše s komplexním účinkem v jedné tabletě.

Jako obalový materiál používají zásadně jen skleněné nádoby s kovovým víčkem opatřené papírovou etiketou osobitého designu s atraktivním retro nádechem.

Výroba probíhá ve vlastní laboratoři nedaleko Prahy, kdy všechny produkty nejprve testují sami na sobě, aby svým zákazníkům vždy nabídli to nejlepší, s čím jsou sami spokojeni a za čím si pevně stojí. Vše vzniká za použití energie z obnovitelných zdrojů.

Co nabízí? Aneb buďte architektem svého zdraví!

Stálou nabídku v současné době tvoří dva vlajkové produkty, které jsou k dostání v několika velikostech balení (na našem webu zatím balení 30 tablet). Jde o přípravek Immunity Complex s obsahem unikátní směsi osmi vitamínových složek a antioxidantů v maximální vstřebatelné formě. Posílí vaši imunitu, dodá energii, má blahodárný účinek na zdravou pokožku

Složení přípravku Immunity Complex sestává z vitamínu C, resveratrolu (extrakt z červených hroznů), extraktu ze zeleného čaje, spiruliny, zinku, vitamínu B6, B12 a vitamínu D3. To vše s veškerým potenciálem v jediné kapsli.

Druhým pilířem nabídky je Liver Detox - přítel pro vaše játra, která občas dostávají pěkně zabrat a proto je dobré, zejména na jaře, začít s jejich očistou. Dopřejte jim detoxikační kúru a podpořte celkové zdraví největšího a vele důležitého orgánu v těle. Liver Detox je 30 denní očistná kúra, vyvážená formulace extraktů ze zásadních bylin a koření, která uleví vašim játrům a celkově pročistí organismus.

Prim ve složení hraje ostropestřec, noblesní bylinka podobná bodláku, která podporuje nejen zdraví jater, ale i jejich regeneraci. Jeho sílu doplňuje pampeliška, L-cystein, kurkumin a piperin. 

Genialita tkví v surovinách

Vitamín B6 - podporuje imunitní systém, srdeční zdraví a duševní pohodu, napomáhá k udržování zdravého mozku a dokonce může snižovat riziko vzniku Alzheimerovy choroby.

Vitamín C - zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi, významně posiluje obranyschopnost, přispívá k normální činnosti nervové soustavy a je nezbytný pro tvorbu kolagenu. 

Vitamín D3 - je vitamín rozpustný v tucích a jeho nejdůležitějším zdrojem je sluneční záření. Přispívá ke správné funkci imunitního systému, je důležitý pro správné vstřebávání vápníku a fosforu, pomáhá udržovat normální činnost svalů a podílí se na procesu dělení buněk. U dětí je důležitý pro správný a zdravý vývoj kostí a zubů.

Resveratrol - přírodní antioxidant získávaný extrakcí z červených hroznů. Chrání pokožku proti předčasnému stárnutí vlivem působení volných radikálů a příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém.

Zelený čaj (extrakt) - povzbuzuje organismus (oproti kofeinu má tein pozvolnější a dlouhodobější účinek), napomáhá k regulaci hmotnosti, působí proti tvorbě rakovinných buněk, snižuje glukózu v krvi a napomáhá v boji proti celulitidě. Dále celkově podporuje regeneraci organismu a podporuje vyplavování škodlivých látek z těla. 

Spirulina - sladkovodní řasa známá jako superpotravina, působí antioxidačně a přispívá k normální hladině cukru v krvi, napomáhá normální činnosti obranyschopnosti a je bohatá na obsah aminokyselin. 

Zinek - patří k hlavním ochranným prvkům imunitního systému, je silným antioxidantem, přispívá k normální syntéze bílkovin a DNA, normální plodnosti a reprodukci. Nedostatečné množství zinku v organismu může také signalizovat zhoršený stav pokožky a zvýšená tvorba akné. 

Ostropestřec mariánský - (účinná látka silymarin) přispívá k detoxikaci a zdraví jater a žlučníku, ke správnému trávení, optimalizuje hladinu cukru v krvi, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a podporuje normální činnost srdce.

Pampeliška - pozitivně ovlivňuje činnost jater, ledvin a žlučníku, podporuje zdravé trávení, pomáhá proti žlučovým kamenům, stimuluje látkovou výměnu a působí jako silný antioxidant.

Cystein - je neesenciální aminokyselina nezbytná pro zdravý stav vlasů, nehtů a kůže. Váže na sebe těžké kovy, které pomáhá odstranit z organismu. 

Kurkumin - přispívá k normální funkci jater, kardiovaskulárního systému, podporuje tvorbu žluči a tím i správné trávení, pozitivně ovlivňuje pohyblivost kloubů, má příznivé účinky na dýchací systém a obsahuje vysoké množství antioxidantů.

Piperin - se získává extrakcí z černého pepře. Jeho předním benefitem je schopnost zvyšovat účinnost a vstřebávání látek, proto se často využívá v kombinaci právě s kurkuminem. Urychluje proces metabolismu, stimuluje trávicí enzymy, zmírňuje působení volných radikálů v organismu.

Vyzkoušeli jsme za vás:

CULTUSLAB IMMUNITY COMPLEX, KAPSLE

Doplněk stravy je ideální pro ty, kdo chtějí jednou kapslí dodat svému tělu co nejvíce potřebných vitamínů a antioxidantů.

Mě osobně překvapilo opravdu “nadupané” složení doplňku stravy. Nejedná se o další preparát obsahující 20 složek, které jsou v tak nízkém množství, že z nich vaše tělo nebude mít nic. Nenajdete tu ani plnidla, která se obvykle do potravinových doplňků přidávají.

Immunity od CultusLab obsahuje jen několik složek složek: vitamín C, extrakt z červených hroznů, extrakt ze zeleného čaje, spirulinu, zinek, vitamín B6, B12 a vitamín D3 - to je vše!

Já doplněk stravy užívala cca 3 týdny. Nemohu asi jasně říci, že mi s něčím přímo pomohl, protože se stravuji zdravě, sportuji a vitamíny svému tělu dodávám také pravidelně. Ale složení produktu mě zaujalo natolik, že produkt budu užívat nadále, protože ze stravy takové látky a v takovém objemu jen těžko dostaneme. Navíc vitamín C a extrakt ze zeleného čaje jsou skvělé na pokožku – pomáhají chránit buňky před oxidačním stresem, který způsobuje stárnutí pleti, doplněný zinek má také blahodárný vliv na pokožku, ale navíc ještě zlepší kvalitu vlasů a nehtů.

Je to nejen produkt pro posílení fyzického a duševního zdraví, ale i pro krásu!