Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Attitude: Kup produkt, my zasadíme strom

Attitude kup produkt, zasadíme strom zdroj: Attitude

I když se mnozí z nás snaží o životní styl s minimálními dopady, není možné zcela rezignovat na nakupování výrobků, bez kterých si sotva dovedeme život představit a zvykli jsme si na jejich používání. Pokud dáváte přednost přírodním produktům, určitě se zajímáte také o životní prostředí a stav planety, která je naším domovem. Mezi jednu ze značek, kterým také není lhostejný stav naší Země patří kanadská společnost ATTITUDE. Ta letos představila nový projekt, který potěší každého milovníka přírody a přispěje k lepší budoucnosti nás všech.

V Biooo.cz máme rádi značky se silným příběhem a ještě silnějším drivem pomáhat a měnit věci. Ve spolupráci s Attitude se tak v průběhu celého září, tedy od 1. do 30. září 2020, zapojujeme do dotoho skvělého projektu. A jak to celé bude fungovat? Úplně jednoduše, vlastně tak, jak zní heslo celé kampaně –  „Vy koupíte produkt, my zasadíme strom.“ Využít navíc můžete i 15% slevu na všechny opalovací produkty Attitude až do konce září!

S každým produktem o stromek navíc

Ve spolupráci s předními neziskovými organizacemi (Eden Reforestation Project a One Tree Planted), které se specializují na zalesňování, se společnost ATTITUDE podílí na výsadbě nových stromů. V rámci kampaně Vy koupíte produkt, my zasadíme strom za každý jeden produkt, který si zákazník koupí v obchodě nebo online získá život nový stromek, který pomůže obnovit ztracené lesy.

Od začátku kampaně bylo vysázeno bezmála 200 000 stromů. To už je opravdu velký les, který je ku prospěchu lidem, zvířatům i životnímu prostředí. Na začátku stál zákazník, který se rozhodl před nákupem přemýšlet. Který si uvědomil, že i tak malý skutek, jako je nákup pracího prášku může znamenat počátek změny k lepšímu.

Společnost ATTITUDE dlouhodobě podporuje udržitelný způsob života. Každý produkt je vyrobený z přírodních surovin za pomoci obnovitelné energie, netestovaný na zvířatech, uložený v maximálně rozložitelných obalech. Firma zastává filozofii oběhového hospodářství, které funguje na principu snížit, využít, recyklovat, a nově také zalesnit a pomoci uzdravit planetu. Pojďte se taky přidat!

Proč zrovna stromy?

Každý rok je na zemi vykáceno více než 15 bilionů stromů. A to také v místech, které jsou domovem vzácných druhů živočichů a které se budou jen složitě obnovovat. Je těžké tuto strašlivou bilanci zmírnit, ale vždy má smysl se o to pokusit. I tak malá věc, jako je nákup s rozmyslem může pomoct.

10 důvodů, proč mají stromy na světě důležité místo

●      Vzduch - čistí vzduch, který dýcháme a dodávají tolik potřebný kyslík

●      Voda - filtrují vodu, kterou pijeme

●      Biodiverzita - lesy znamenají domov pro 80 % suchozemských živočichů, které na naší planetě žijí

●      Uhlík - pomáhají v boji s globálním oteplováním, protože pohlcují CO2 z atmosféry

●      Práce - lesy celosvětově poskytují práci 1,6 miliardám lidí

●      Jídlo - zachraňují životy, protože do půdy doplňují živiny tolik potřebné pro úspěšné zemědělství

●      Stín - poskytují stín, který slouží k odpočinku lidem i zvířatům

●      Půda - zpevňují a protkávají zeminu kořeny, čímž zabraňují ničivým přívalovým povodním a vysychání

●      Voda v krajině - zadržují vodu v krajině, tolik potřebnou pro život každého tvora

●      Chladnější vzduch - starají se o to, aby se v našich betonových džunglích žilo příjemněji

●      Psychohygiena - zajít si do lesa působí blahodárně na lidskou mysl

Kde se stromy vysazují?

Určitě vás zajímají konkrétní místa, která se s vaším přičiněním znovu zazelenají. Zalesňování probíhá v regionech na Madagaskaru, Nepálu, Haiti, v Indonésii, Mosambiku, Hondurasu, Guatemale, Keni, Kanadě a Spojených státech amerických.