Bojujeme proti horku

Bojujeme proti horkuzdroj: shutterstock.com

Než nám začnou ta největší vedra, parna a horka, pojďme si pošeptat, jak proti teplu bojovat s kosmetikou. Protože není nic horšího, než po bradě stékající make-up s potem. Jasně méně je více a pokud můžete, tak je opravdu nejlepší vyrazit prostě bez make-upu. Ale ne každá pleť si tohle může dovolit. Takže jak na líčení v létě?

Přejít na sekci článku:

Méně je více

Méně je vícezdroj: shutterstock.com

A to nejen v líčení, ale také v péči o pleť. Co nejvíc to jde, tak minimalizujte počet vrstev, které si každý den dáváte na pleť. Zkombinujte třeba krém a krémový make-up v jednom kroku a vyzkoušejte přírodní BB nebo CC krém. Ty jemně natónují pleť, nahradí i hydratační krém a navíc nezatěžují pokožku.

Zapomeňte na hutné oleje a másla, která se dlouho vsakují. V teple by se taky nemusely vsáknout vůbec. Místo toho zkuste krémy s obsahem vody, Aloe vera nebo jiných přírodní šťáv. Ty hydratují, dodávají pokožce vláhu a navíc se rychle vsakují. Pokožka se po takových krémech méně potí a make-up déle vydrží na svém místě i v tom největším horku.

BIOOOtip: Čisté Aloe vera. Naneste na pokožku a nechte vsáknout. Aloe vera hydratuje, poslouží tak místo pleťového krému a navíc je skvělé pod make-up. Vyhladí pleť, lehce ji vypne a připraví na aplikaci make-upu.