Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na dokonalé rudé rty

Jak na dokonalé rudé rty Rudé rty jsou klasika, která je na první pohled nevhodná pro každý den, ale s trochou pečlivosti si červené rty můžete dovolit i do práce nebo do školy.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Jak na dokonalé rudé rty zdroj: biooo.cz

Rudé rty – existuje snad v líčení rtů větší klasika? Červené rty jsou již od pradávna symbolem krásy, ovšem nalíčit se tak, aby bylo vše perfektní, není na první pohled zas tak snadné. Avšak jak dnes zjistíte - opak je pravdou.

Rudé rty jsou přímo symbolem ženskosti. Můžete s nimi vypadat jako opravdová femme fatale a královna večírků, možná ale nevíte, že červená na rtech se dá nosit i na běžný pracovní či školní den. Rudá barva je totiž univerzální, pokud ji zkombinujete s velice neutrálním líčením očí či jen s řasenkou, můžete si ji dovolit i na denní nošení. Základem úspěchu je ovšem pečlivost při samotném líčení.

Pokud chcete vyzkoušet výrazné rty, tak se určitě spolehněte v prvé řade na kvalitní konturovací tužku na rty. Ta zajistí jednak přesnost aplikace rtěnky a zároveň zabrání rozpíjení líčení během dne. Konturovací tužka by měla být barevně blízká odstínu rtěnky, který se chystáte použít. Nezapomeňte na důkladné ořezání hrotu tužky a následně s ní precizně obtáhněte přirozenou linii rtů. Pokud máte jeden ret širší a druhý úzký, můžete se pokusit pomocí konturovací tužky tvar rtů opticky vyrovnat. V každém případě ale mějte pevnou ruku a nezapoměňte pečlivě vykreslit také srdíčko rtů.

Jak na dokonalé rudé rty

Konturovací tužkou následně vyplňte celý povrch rtů. Tento krok zvýší přilnavost rtěnky a zároveň prodlouží její výdrž. Rtěnku samotnou pak nanášejte nejlépe drobným štětečkem, který zajistí přesnost aplikace a zároveň se snadno ovládá. S nanášením rtěnky začínejte ve středové oblasti rtů a pokračujte směrem do stran, rtěnku aplikujte spíše drobnými a rychlými tahy. Červená rtěnka by měla mít pokud možno mírně studený podtón, který dokáže opticky vybělit vaše zuby a je univerzálnější.

Jak na dokonalé rudé rty

Pro zvětšení objemu rtů pak můžete využít klasický průhledný odstín lesku na rty, který nanesete jemným poklepáním do středu rtů a rozmažete do ztracena. Samozřejmě můžete rtěnku také podpořit leskem na rty ve shodném odstínu, jako je rtěnka, dosáhnete tak plastického a výrazného vzhledu. Pokud bude potřeba rtěnku opravit během dne po jídle či pití, můžete využít opět prsty a rtěnku do rtů jemně vklepat.

Výrazné líčení rtů sice vyžaduje kus počáteční odvahy, ale ve výsledku je velice snadné a dokáže během pár okamžiků zcela proměnit váš vzhled. Rudá rtěnka podpoří váš úsměv a upoutá pozornost vašeho okolí jako žádná jiná.