Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Darujte kokosové srdce

Darujte kokosové srdce Upečte zamilovaný dort.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Darujte kokosové srdce zdroj: biooo.cz

Už zítra svět oslaví svátek sv. Valentýna. A můžeme si o tomto dnu myslet, že to je umělý svátek, plný komerce, a že svou lásku oslavíte tradičně až prvního května pod rozkvetlou třešní, ale... co je vlastně špatného na tom upéct dort ve tvaru srdce a naplnit ho celý kokosem?

Pro beznadějné romantiky přidejte maliny. Pro cyniky a realisty nechte jen polevu z tmavé čokolády. Dort nejenom skvěle chutná a báječně kokosově voní, navíc je bez mouky a bez cukru, takže je vlastně zdravý!

Přejít na sekci článku:

Dortový korpus bez mouky

Dortový korpus bez mouky zdroj: biooo.cz

150 g mletých mandlí

70 g konopných semínek

2 lžičky kakaa

30 g kokosového oleje

2 malá vajíčka

Všichni známe nadýchané dorty s tradičním těžkým máslovým krémem. Tento je ale jiný. Konzistencí je korpus sice hutný a těžký, ale v puse se rozpadá na jednotlivá semínka a mandle a nebojte, špatně ani těžko vám z něho nebude. V míse smíchejte mandle, konopná semínka a kakao. Konopná semínka můžete nahradit za strouhaný kokos. Přidejte vajíčka a kokosový olej, vše promíchejte a rozprostřete do formy. Dejte péct na 180 °C zhruba 20 min. Po upečení je korpus tmavší hnědé barvy a na povrchu může být vidět malé množství kokosového oleje. Dejte korpus vychladnout a připravte si krém.