Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Darujte kokosové srdce

5,0 5
2

Darujte kokosové srdce zdroj: biooo.cz

Už zítra svět oslaví svátek sv. Valentýna. A můžeme si o tomto dnu myslet, že to je umělý svátek, plný komerce, a že svou lásku oslavíte tradičně až prvního května pod rozkvetlou třešní, ale... co je vlastně špatného na tom upéct dort ve tvaru srdce a naplnit ho celý kokosem?

Pro beznadějné romantiky přidejte maliny. Pro cyniky a realisty nechte jen polevu z tmavé čokolády. Dort nejenom skvěle chutná a báječně kokosově voní, navíc je bez mouky a bez cukru, takže je vlastně zdravý!

Přejít na sekci článku:

Dortový korpus bez mouky

Dortový korpus bez mouky zdroj: biooo.cz

150 g mletých mandlí

70 g konopných semínek

2 lžičky kakaa

30 g kokosového oleje

2 malá vajíčka

Všichni známe nadýchané dorty s tradičním těžkým máslovým krémem. Tento je ale jiný. Konzistencí je korpus sice hutný a těžký, ale v puse se rozpadá na jednotlivá semínka a mandle a nebojte, špatně ani těžko vám z něho nebude. V míse smíchejte mandle, konopná semínka a kakao. Konopná semínka můžete nahradit za strouhaný kokos. Přidejte vajíčka a kokosový olej, vše promíchejte a rozprostřete do formy. Dejte péct na 180 °C zhruba 20 min. Po upečení je korpus tmavší hnědé barvy a na povrchu může být vidět malé množství kokosového oleje. Dejte korpus vychladnout a připravte si krém.