Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na výrazné obočí

Jak na výrazné obočí Výrazné a přesto přirozeně vypadající obočí perfektně orámuje vaši tvář a zvýrazní váš vzhled.
Kristýna Lexová
5,0 5
9

Jak na výrazné obočí zdroj: biooo.cz

Jistě jste si všimly, že se v poslední době začíná vytrácet trend obočí coby tenounké jednolité linky a navrací se přírodní vzhled, který je mnohdy až přeháněn. Modelky na světových molech vsadily na perfektní husté a naturální obočí, které je hlavním středobodem obličeje. Můžete mít přirozeně výrazné obočí, i tak ale stojí za to podívat se na pár tipů jak jej nalíčit, aby vypadalo perfektně. A pokud vám příroda v oblasti obočí příliš nenadělila nebo jste ho v minulosti příliš trápily nadměrným vytrháváním, tak vězte, že líčení vám může v mnohém pomoci.

Produktů na obočí je nyní v nabídce opravdu hodně, proto vybírejte podle toho, co je vašemu srdci přirozeně bližší. Tužka je skvělá volba, snadno se používá, je opravdu kompaktní, takže se vejde do každé kosmetické taštičky a vystačíte si s ní kdykoliv.

Líčení s ní ale může někdy trvat příliš dlouho, proto za pozornost stojí také pudrové produkty na obočí, které na první pohled připomínají oční stíny. S odstínem si jednoduše poradíte tak, že budete vybírat o jeden až dva tóny tmavší, než je vaše barva vlasů. Blondýnky si mohou dovolit klidně až o tři či čtyři odstíny tmavší barvu. Brunetky by měly být opatrnější a rozhodně by měly volit odstíny spíše barevně bližší svým kadeřím.

K úpravě obočí vám ideálně poslouží zkosený štěteček, se kterým budete nejpřesnější a vykreslíte obočí do požadovaného tvaru. S úpravou obočí začněte od jeho spodní hrany, kterou potrhněte krátkými tahy směrem od vnitřního koutku oka k vnějšímu. Následně se vrhněte na samotné vyplňování tvaru. Obočí by mělo být nejtlustší ve své první třetině, proto většinu barvy soustřeďte právě sem.

Jak na výrazné obočí

Obočí vyplňujte krátkými a rychlými tahy ve směru růstu chloupků. Pokud chcete obočí vytvořit opticky hustší, přidejte mu na objemu spíše v horní linii. Pokud byste obočí zvětšovaly směrem dolů, mohlo by zpřísnit a zesmutnit váš výraz, obličej pak také vypadá unaveně. Vždy tedy přidávejte směrem nahoru, ne dolů.

Obočí náslědně pročeště kartáčkem na obočí, který vše srovná a propojí stín se samotným obočím. Na intenzitě obočí pak přidá barevný gel, který používejte vždy po stínu nebo tužce. Gel pokryje jednotlivé chloupky obočí, dodá jim dimenzi a zároveň obočí zafixuje na celý den, aby se během vašich každodenních povinností nerozcuchalo a netrčelo do všech stran.

Výsledek pak podtrhněte světlým očním stínem. Můžete zvolit buď matný oční stín ve světlém odstínu nebo stín s jemným leskem. Ten pak naneste pod obočí, především pod jeho vnější polovinu. Stín obočí zvýrazní, opticky jej podtrhne, a to působí upravenějším dojmem.

S obočím to snadno můžete přehnat, ale pokud se vám podaří jej vychytat tak, aby bylo výrazné a zároveň přirozené, můžete zcela proměnit váš vzhled. Upravené obočí totiž perfektně orámuje vaši tvář a nikdy nevyjde z módy.

Související produkt
Tužka na oči a obočí 07 Brown Dove-Gray 1,3 g
puroBIO cosmetics / 207 Kč
Tužka na obočí vám pomůže zkrotit obočí během minutky. Zároveň ji můžete využít i pro tvorbu očních linek. 
Detail produktu