Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na výrazné obočí

5,0 5
9

Jak na výrazné obočí zdroj: biooo.cz

Jistě jste si všimly, že se v poslední době začíná vytrácet trend obočí coby tenounké jednolité linky a navrací se přírodní vzhled, který je mnohdy až přeháněn. Modelky na světových molech vsadily na perfektní husté a naturální obočí, které je hlavním středobodem obličeje. Můžete mít přirozeně výrazné obočí, i tak ale stojí za to podívat se na pár tipů jak jej nalíčit, aby vypadalo perfektně. A pokud vám příroda v oblasti obočí příliš nenadělila nebo jste ho v minulosti příliš trápily nadměrným vytrháváním, tak vězte, že líčení vám může v mnohém pomoci.

Produktů na obočí je nyní v nabídce opravdu hodně, proto vybírejte podle toho, co je vašemu srdci přirozeně bližší. Tužka je skvělá volba, snadno se používá, je opravdu kompaktní, takže se vejde do každé kosmetické taštičky a vystačíte si s ní kdykoliv.

Líčení s ní ale může někdy trvat příliš dlouho, proto za pozornost stojí také pudrové produkty na obočí, které na první pohled připomínají oční stíny. S odstínem si jednoduše poradíte tak, že budete vybírat o jeden až dva tóny tmavší, než je vaše barva vlasů. Blondýnky si mohou dovolit klidně až o tři či čtyři odstíny tmavší barvu. Brunetky by měly být opatrnější a rozhodně by měly volit odstíny spíše barevně bližší svým kadeřím.

K úpravě obočí vám ideálně poslouží zkosený štěteček, se kterým budete nejpřesnější a vykreslíte obočí do požadovaného tvaru. S úpravou obočí začněte od jeho spodní hrany, kterou potrhněte krátkými tahy směrem od vnitřního koutku oka k vnějšímu. Následně se vrhněte na samotné vyplňování tvaru. Obočí by mělo být nejtlustší ve své první třetině, proto většinu barvy soustřeďte právě sem.

Jak na výrazné obočí

Obočí vyplňujte krátkými a rychlými tahy ve směru růstu chloupků. Pokud chcete obočí vytvořit opticky hustší, přidejte mu na objemu spíše v horní linii. Pokud byste obočí zvětšovaly směrem dolů, mohlo by zpřísnit a zesmutnit váš výraz, obličej pak také vypadá unaveně. Vždy tedy přidávejte směrem nahoru, ne dolů.

Obočí náslědně pročeště kartáčkem na obočí, který vše srovná a propojí stín se samotným obočím. Na intenzitě obočí pak přidá barevný gel, který používejte vždy po stínu nebo tužce. Gel pokryje jednotlivé chloupky obočí, dodá jim dimenzi a zároveň obočí zafixuje na celý den, aby se během vašich každodenních povinností nerozcuchalo a netrčelo do všech stran.

Výsledek pak podtrhněte světlým očním stínem. Můžete zvolit buď matný oční stín ve světlém odstínu nebo stín s jemným leskem. Ten pak naneste pod obočí, především pod jeho vnější polovinu. Stín obočí zvýrazní, opticky jej podtrhne, a to působí upravenějším dojmem.

S obočím to snadno můžete přehnat, ale pokud se vám podaří jej vychytat tak, aby bylo výrazné a zároveň přirozené, můžete zcela proměnit váš vzhled. Upravené obočí totiž perfektně orámuje vaši tvář a nikdy nevyjde z módy.