Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč dávat do zmrzliny konopná semínka?

Proč dávat do zmrzliny konopná semínka? Udělejte si doma zmrzlinu z jogurtu a konopných semínek.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Proč dávat do zmrzliny konopná semínka? zdroj: biooo.cz

Konečně je venku teplo a konečně zase začala zmrzlinová sezóna. Do ruky, do kornoutku, na špejli nebo jen tak do misky doma u televize? Je to jedno, zmrzlina je skvělá vždy a všude. Krom toho, že máte už určitě nakoupeny zásoby v mrazáku, je na čase vytáhnout i propriety pro tu domácí verzi zmrzlin. Protože přesně takové jsou ty nejpoctivější a nejlepší. Jestli máte doma zmrzlinovač, tak máte vyhráno. No a když ho nemáte, tak vlastně je taky vyhráno, protože stačí i jenom ruční šlehač. A v krajním případě to vlastně zvládnete klidně i jenom lžičkou a rukou.

  • 1 balení řeckého jogurtu
  • 1 balení kokosového krému
  • (1 šlehačka)
  • (1 hrnek mléka)
  • 1 hrnek konopných semínek
  • med nebo cukr

 

Příprava je jednoduchá. Smíchejte v jedné míse jogurt a kokosový krém. Přidat můžete i šlehačku a hrnek mléka, nejlépe plnotučného. Nebo přidejte jenom hrnek mléka. Nebo jenom šlehačku. Nebo nepřidávejte nic. Ono je to vlastně jedno. Dobré to bude tak i tak. Oslaďte, k řeckému jogurtu se skvěle hodí med, ale můžete klidně i cukrem. Nebo kokosovým cukrem. Nebo ničím. Nebo vším a ještě víc. Přesně tak, jak vám to chutná. Přidejte konopná semínka. Zamíchejte.

Proč dávat do zmrzliny konopná semínka?

Pokud máte doma zmrzlinovač, vše vložte do něj a počkejte si na hotovou zmrzlinu. Pokud ho doma nemáte, tak si budete muset počkat trošku déle, ale jinak to vůbec nevadí. Celou směs důkladně prošlehejte elektrickým šlehačem, nebo promíchejte rukou. Dejte na hodinu do mrazáku. Vytáhněte a znovu našlehejte, nebo promíchejte. Dejte znovu zamrazit do mrazáku. Po hodině opět promíchejte. Toto ještě alespoň jednou zopakujte, aby byla zmrzlina nadýchaná a jemná. Zmrazte do druhého dne. Před podáváním pak nechte zmrzlinu trošku povolit a podávejte s čokoládou nebo třeba se sušeným ovocem.

A proč vůbec přidávat do zmrzliny konopné semínko? No v podstatě existují tři důvody:

1. Najednou to nebude jenom zmrzlina. To ne. Bude to zmrzlina s konopným semínkem. A konopné semínko je superpotravinou dnešní doby. Takže to bude taková superpotravina. Semínka obsahují mastné kyseliny, které podporují nejen zdraví celého organismu, ale třeba i kvalitu pleti. Pomáhají regulovat hladinu cholesterolu. Dodávají energii, ozdravují pokožku i vlasy. Vlastně tak místo nezdravé kalorické zmrzliny získáte lék na všechno možné. Dávkujte neomezeně!

2. Bude to chutnat jinak. A strašně dobře. Jemně jako mleté oříšky. Nenápadně ale nově, třeba jako když jste poprvé zkusili slaný karamel. Přitom ale tradičně jako ta nejlepší točená zmrzlina z pravé smetany. I když to vlastně bude jenom mražený jogurt s hrstí konopných semínek. Takže jsme zase u toho, bude to zdravé.

3. Nebudete to jenom zmrzlina, bude to plnohodnotné jídlo. Konopná semínka totiž patří také mezi výživové zázraky. Dodávají energii, jsou zdrojem kvalitních bílkovin a aminokyselin. Zasytí, ale nepřesytí. Dodají živiny, ale zdravě a chutně. Chcete to mít ještě zdravější? Použijte neloupaná konopná semínka. Ta navíc i detoxikují, pomůžou třeba i s hubnutím nebo s nápravou trávicího systému.