Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Korekce nedokonalostí snadno a rychle

Korekce nedokonalostí snadno a rychle Pokud sáhnete po tom správném korektoru je vhodné textuře i odstínu, snadno s ním zamaskujete tmavé kruhy pod očima i červené pupínky na obličeji.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Korekce nedokonalostí snadno a rychle zdroj: biooo.cz

Pokud vás trápí kruhy pod očima, červené skvrny, pupínky či jiné dokonalosti, určitě jste se již zamyslely, zda by se nedaly nějak zakrýt pomocí make-upu. Odpovědí je, že samozřejmě ano, jen musíte dát pozor, aby vás široká nabídka produktů pro korekci pleti nevystrašila a abyste si uměla vybrat ten správný přípravek přesně pro vaše potřeby.

Korektor je mocným nástrojem, který vás může zachránit kdykoliv, kdy se vaše pleť necítí v nejlepší kondici. Na trhu najdete celou škálu korektorů v různých konzistencích i odstínech a zvolit ten pravý se může zdát na první pohled opravdu náročné. V první řadě se musíte rozhodnout, co se vlastně chystáte zakrývat, z čehož se odvíjí jak konzistence korektoru, tak jeho odstín.

Kruhy pod očima jsou velmi častým problémem mnoha žen a pokud nechcete během dne vypadat unaveně, můžete si snadno dopomoci. Volte podle toho, jak velké krytí vyžadujete. Pro málo výrazné kruhy pod očima vám může postačit krémový rozjasňovač v tekuté formě, který využijete i na jiné partie obličeje. Rozjasňovač nezatíží jemnou pokožku pod očima a zároveň poskytne jemné krytí. Působí velmi přirozeně a prozáří váš pohled. Nanášejte jej především na nejtmavší části obličeje, ideálně do tvaru obráceného trojúhelníku pod očima. Díky tomu projasníte celou tuto partii a kruhy opticky splynou se zbytkem tváře.

Pokud potřebujete přecejen silnější krytí, vybírejte z krycích tekutých a krémových korektorů. Volte spíše jemnější konzistence, protože pokožka v okolí očí je velmi tenká a nánosy hutného korektoru jednak budou příliš patrné a jednak snadno zvýrazní vrásky očního okolí. Korektor aplikujte od vnějšího koutku oka směrem ven až tam, kam sahá nafialovělá barva kruhů pod očima, nikdy ne dál – pamatujte, že méně je více a tlustá vrstva líčení nikdy nikomu na kráse nepřidala.

Korekce nedokonalostí snadno a rychle

Korektor pod oči můžete aplikovat jak prsty, tak štětcem pro větší přesnost a zapracovat jej kabuki štětcem či houbičkou. Právě houbičky používané namokro poskytují nejvíce přirozený efekt a zaručí dokonalé splynutí produktu s pokožkou.

Co se týče odstínů, tak využijte barevných protikladů. Pokud je dominující barvou vašich kruhů pod očima modrá, vybírejte odstíny do oranžové a lososové, v případě, že převládá fialová barva, tak přirozeným protihráčem jsou korektory se žlutými odstíny. Nezapomeňte ale barevný korektor překrýt make-upem v tělovém odstínu.

Pokud vás trápí pupínky, rozhodně využijete právě krémové korektory balené v kalíšku či tyčince. Použijte malý tenký štěteček na oční linky a aplikujte korektor pouze na co nejmenší oblast směrem od středu pupínku ven a jemně korektor vklepejte prsty. Můžete využít jak tělových odstínů korektoru, tak použít v první vrstvě protiklad červené barvy, a to zelenou. Nazelenalé korektory jsou skvělou volbou také pro větší plochy a červené skvrny, které neutralizují.

Korekce nedokonalostí snadno a rychle

Rozhodně se nemusíte obávat ani minerálních korektorů, kde je přínosem jednoduché složení a síla minerálních pigmentů, které mají vysokou krycí schopnost, aniž by pokožku jakkoliv zatížily či vytvářely viditelný nános. Minerální korektory jsou skutečně univerzální a lze je použít na kruhy pod očima, pupínky, pigmentové skvrny i další větší či menší nedokonalosti. Skvěle fungují s klasickými i minerálními make-upy a když máte opravdu špatný den, tak je můžete použít místo podkladu. Sypké korektory nanesete nejlépe pomocí plochého štětce, který nabere dostatek produktu a vytvoří rovnoměrnou tenkou vrstvu.

Korektory jsou mocným nástrojem, který zdokonalí vaše líčení nebo naopak zakryje to nejnutnější ve chvílích, kdy na vytváření celého make-upu nemáte náladu. Když objevíte ten pravý, bude vaším skvělým parťákem po mnoho let.

Související produkt
Minerální korektor Nude 5 g
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 348 Kč
Minerální korektor s vyšší krycí schopností účinně zakrývá nedokonalosti, sjednocuje vzhled pleti a dodává bezchybný vzhled. Odstín je vhodný především pro světlé a středně světlé odstíny pokožky.
Detail produktu