Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Muffiny se sezamovým olejem

Muffiny se sezamovým olejem zdroj: biooo.cz

Sezamový olej nepatří mezi příliš oblíbené oleje v naší místní kuchyni. Ale je to škoda. Třeba v Číně nebo v dalších asijských kuchyních se sezamová semínka a sezamový olej běžně přidávají do vařených a smažených pokrmů. Sezamový olej také slouží jako přísada pro sladké pokrmy, dodává jim jemnou oříškově výraznou příchuť.

Takže sezamový olej určitě nezavrhujte, skvěle totiž chutná v úplně obyčejném salátu s hlávkovým salátem, olivami a řeckým sýrem. A nebo na sladko.

Přejít na sekci článku:

5 důvodů, proč upéct něco ze sezamového oleje

5 důvodů, proč upéct něco ze sezamového oleje zdroj: biooo.cz

1Dodá překvapivou chuť. Sezamový olej chutná výrazně oříškově a jeho chuť nepřehlédnete ani v salátu nebo při dochucení masa. Skvěle se ale hodí i pro sladkou úpravu. Muffinům dodá neotřelou pikantnost a každý se bude ptát, po čem ty mufínky vlastně chutnají.

2Je antioxidační. Sezamový olej má výrazné antioxidační účinky, působí tak proti předčasnému stárnutí organismu, bojuje proti volným radikálům a celkově posiluje organismus proti vnějším vlivům.

3Působí antidepresivně. No a co jiného si přát do sychravého smutného podzimu. V sezamovém oleji totiž najdeme spoustu vitaminů B, hořčíku a fosforu, které mají pozitivní vliv právě na naše nálady a dělají ze sezamového oleje takový menší domácí lektvar na deprese, neurózy a stres.

4Obsahuje hodně zinku. A zinek je dobrý nejen na kosmetické použití, ale prospívá vaší pleti především při konzumaci. Sezamový olej tak posiluje pleť a pomáhá jí regenerovat se. Spolu se zinkem najdeme v sezamovém oleji i karoteny, které také přispívají k silnější, krásnější a zdravější pleti. Zevnitř.

5Podporuje detoxikaci. Sezamový olej je skvělý pro masáže pleti, pomáhá totiž vytahovat z pórů nečistoty a působí proti vzniku nedokonalostí. To ale není vše. Sezamový olej podporuje i přirozenou činnost žlučníku, podporuje tvorbu žluči, čistí játra, a detoxikuje tak organismus i zvnitřku.

Související produkt
Sezamový olej, bio 125 ml
Saloos / 161 Kč
Sezamový olej je vhodný pro péči o pleť i pokožku celého těla, a to zejména tu suchou a namáhanou. Podporuje její hydrataci i celkovou regeneraci a čistí póry. Je vhodný i pro děti.
Detail produktu