Muffiny se sezamovým olejem

Muffiny se sezamovým olejemzdroj: biooo.cz

Sezamový olej nepatří mezi příliš oblíbené oleje v naší místní kuchyni. Ale je to škoda. Třeba v Číně nebo v dalších asijských kuchyních se sezamová semínka a sezamový olej běžně přidávají do vařených a smažených pokrmů. Sezamový olej také slouží jako přísada pro sladké pokrmy, dodává jim jemnou oříškově výraznou příchuť.

Takže sezamový olej určitě nezavrhujte, skvěle totiž chutná v úplně obyčejném salátu s hlávkovým salátem, olivami a řeckým sýrem. A nebo na sladko.

Přejít na sekci článku:

5 důvodů, proč upéct něco ze sezamového oleje

5 důvodů, proč upéct něco ze sezamového olejezdroj: biooo.cz

1Dodá překvapivou chuť. Sezamový olej chutná výrazně oříškově a jeho chuť nepřehlédnete ani v salátu nebo při dochucení masa. Skvěle se ale hodí i pro sladkou úpravu. Muffinům dodá neotřelou pikantnost a každý se bude ptát, po čem ty mufínky vlastně chutnají.

2Je antioxidační. Sezamový olej má výrazné antioxidační účinky, působí tak proti předčasnému stárnutí organismu, bojuje proti volným radikálům a celkově posiluje organismus proti vnějším vlivům.

3Působí antidepresivně. No a co jiného si přát do sychravého smutného podzimu. V sezamovém oleji totiž najdeme spoustu vitaminů B, hořčíku a fosforu, které mají pozitivní vliv právě na naše nálady a dělají ze sezamového oleje takový menší domácí lektvar na deprese, neurózy a stres.

4Obsahuje hodně zinku. A zinek je dobrý nejen na kosmetické použití, ale prospívá vaší pleti především při konzumaci. Sezamový olej tak posiluje pleť a pomáhá jí regenerovat se. Spolu se zinkem najdeme v sezamovém oleji i karoteny, které také přispívají k silnější, krásnější a zdravější pleti. Zevnitř.

5Podporuje detoxikaci. Sezamový olej je skvělý pro masáže pleti, pomáhá totiž vytahovat z pórů nečistoty a působí proti vzniku nedokonalostí. To ale není vše. Sezamový olej podporuje i přirozenou činnost žlučníku, podporuje tvorbu žluči, čistí játra, a detoxikuje tak organismus i zvnitřku.