Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Magické umění konturování

Magické umění konturování Jak se snadno a efektivně naučit konturovat obličej.
Kristýna Lexová
4,3 5
4

Magické umění konturování zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Pokud jste zvyklé se líčit, tak už jistě víte, že ty správné barvy na těch pravých místech dokážou udělat divy. Přesto se ale může zdát, že s některými aspekty, jako je tvar obličeje či velikost nosu, se nedá nic dělat. To ale není tak docela pravda, protože díky konturování můžete na své tváři rozehrát magickou partii světla a stínu, jež vám pomůže i zcela změnit vaše přirozené dispozice.

Pojem konturování se dá vyložit jako podpoření určitých tvarů či linií – konturovat tedy můžete prakticky vše, stačí mít určitou dávku představivosti a pracovat s jednoduchým pravidlem, že co je tmavé, to bude opticky potlačené a co je světlé, to naopak více vynikne.

1 Základem klasického konturování je podtrhnutí tvaru lícních kostí. Ne každá z nás je má jasně viditelné, proto si můžete pomoci přiložením prstu směrem od ucha ke koutku úst – ucítíte hranu lícní kosti a místo, kam chcete nanést konturovací pudr, je přesně pod ní.

2 Pravidlem pro nanášení konturovacího pudru v oblasti pod lícními kostmi je, že začínáme přibližně od středu ucha rovnou linií, která by měla končit přibližně v bodě, kde se setkává myšlená svislá linie vnějšího okraje obočí a horizontální čára směrem od špičky nosu ven. Pokud nanesete konturu dál do středu obličeje, může se stát, že tváře budou vypadat naopak povadle a unaveně.

Magické umění konturování

3 Důležitou částí je samozřejmě rozmazání kontur do ztracena pro maximálně přirozený efekt. Pracujte štětcem ve směru linie lehkými tahy dokud kontura neztratí své ostré hrany a nesplyne s pletí.

4 I velikost či tvar nosu snadno upravíte právě pomocí konturovacího pudru. Pro zúžení celého nosu naneste úzkou linii pudru po jeho stranách, pokud si přejete jej zkrátit, tak pudr aplikujte na jeho špičku.

5 Tvar obličeje lze modelovat tak, aby jednotlivé partie vypadaly vyváženě. Kulatý obličej zúžíte pomocí vystínování lícních kostí spolu s postranními partiemi obličeje – veďte ze strany čela linii po vnější hraně obličeje ve tvaru čísla 3 a skončete v oblasti čelisti. Pokud chcete obličej naopak zkrátit a zakulatit, vystínujte oblast čela a brady. Stejná rada platí také pro obličej tvaru srdce, kdy rozměrnější čelo upozadíte tmavším pudrem a naopak oblast brady necháte přirozeně světlou.

Jak vybrat vhodný pudr na konturování?

Konturovací pudry bývají často zaměňovány s bronzery, ovšem klasické bronzery obvykle mívají odstíny více dooranžova či jsou třpytivé. Pudr vhodný pro konturování musí být naopak zcela matný a jeho odstín by neměl obsahovat příliš teplých tónů. Vybírejte tedy spíše v hnědé a šedohnědé části barevného spektra – ten pravý produkt můžete nalézt v nabídce přírodních matných bronzerů i tvářenek. Nemusíte se držet pouze nabídky speciálních konturovacích pudrů, dobrým tipem je také například minerální make-up o dva až tři odstíny tmavší, než vaše pleť – ovšem bez nežádoucích oranžových podtónů.

Magické umění konturování

Co se týče vhodného nástroje k aplikaci konturovacího pudru, obecně volte štětce se spíše menší hlavou, tak, aby dobře zapadly do oblasti pod lícními kostmi. Zároveň dbejte na dostatečnou jemnost, správný štetec by měl jen jemně přejíždět po tváři a neměl by dráždit pleť.

Umění konturování je velice snadné a po chvilce cviku vám zabere ani ne několik minut. Přitom dokáže skvěle skrýt vaše nedostatky a naopak podtrhnout přednosti, jež krášlí vaši tvář.

Související produkt
Minerální matující bronzer 346 Bright Complexion 15 g bambusový obal
ZAO / 656 Kč
Matný bronzer ve světlém odstínu podtrhne přirozené kontury vaší tváře a rozzáří váš vzhled. Díky zapečené konzistenci a minerálním pigmentům je velice lehký a jemný.
Detail produktu