Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pečeme se Shrekem I

Pečeme se Shrekem I Upečte si zelený muffin.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Pečeme se Shrekem I zdroj: biooo.cz

Zelená ve sladkém je neobvyklá. Sice uznáváme pistáciovou zmrzlinu, ale zelená buchta? No to nám babička na nedělní oběd docela určitě nepekla. A návštěvám to taky nenabízela. Ale časy se mění a nač být zbytečně konzervativní. Dejte zelené zelenou.

Matcha čaj je velmi oblíbenou surovinou v moderní kuchyni. Už jsme si vyzkoušeli matcha zmrzlinu a je na čase vyzkoušet čajovou příchuť i jinde. Co třeba takový matcha muffin? Takže zeleně a nejlépe s čokoládou... to k sobě prostě ladí.

Přejít na sekci článku:

Čokoládové muffiny

Čokoládové muffiny zdroj: biooo.cz

Na čokoládové těsto budete potřebovat:

80 g másla

1 vanilkový cukr

100 g třtinového cukru

3 vejce

250 g polohrubé mouky

1 kypřící prášek do pečiva

125 ml mléka

80 g čokolády

V míse smíchejte mouku s práškem do pečiva. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu, smíchejte ji s mlékem a nechte vychladnout. Mezitím nechte změknout máslo a utřete ho s vanilkovým i třtinovým cukrem. Po jednom zašlehejte do másla vejce a celou směs vyšlehejte do jemné pěny. Poté postupně přidávejte mouku s kypřícím práškem na střídačku s čokoládovým mlékem. Vše důkladně promíchejte.

Čokoládové muffiny

Množství těsta vystačí akorát na 12 muffinů. Košíčky neplňte zcela do kraje, protože při pečení nabudou. Muffiny pečte zhruba 20 min na 180 °C. To, že jsou upečené, poznáte podle toho, že naběhnou a povrch muffinů jemně popraská.

Související produkt
Hořká čokoláda 88 % kakaa 30 g
Dolfin / 53 Kč
Hořká čokoláda s minimálně 88 % afrického kakaa má jemnou kakaovou chuť. Malá tabulka je navíc jako stvořená pro odpolední malé mlsání.
Detail produktu