Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Matná pleť díky make-upu

Matná pleť díky make-upu I mastnou a smíšenou pleť můžete udržet matnou po celý den za pomoci minerálního make-upu.
Kristýna Lexová
4,2 5
6

Matná pleť díky make-upu zdroj: biooo.cz

Trápí vás rychle se mastící pokožka, která se během dne nepěkně leskne? S pomocí správného make-upu se ale nežádoucího lesku nemusíte bát. I mastná či smíšená pleť může být přirozeně krásná.

Nadměrně se mastící pokožka je trápením mnoha žen. Pokud se vaše pleť začíná lesknout během dne a chcete jí pomoci vhodným make-upem, pak jste na správném místě. Díky líčení tak minimalizujete nežádoucí lesk a pokožka bude zářit zdravím.

Vybrat si ten správný make-up pro váš typ pleti je zcela zásadní. Mnoho make-upů v přírodním spektru obsahuje větší množství olejů, které mohou pokožku zatěžovat, a ta pak reaguje zvýšenou produkcí kožního mazu. Make-up následně z obličeje stéká nebo vytváří nezvhledné mapy. Vybírejte proto lehčí konzistence s obsahem méně hutných olejů, jako je například hroznový či mandlový. A kupodivu i poměrně hutný jojobový olej je výbornou volbou, protože je svojí strukturou nejbližší přirozenému kožnímu mazu, díky čemuž pomáhá obnovit rovnováhu vaší pleti.

Lehčí make-upy sice nenabízejí tak vysoké krytí, ale raději naneste make-up ve více vrstvách nebo jej doplňte korektorem. Make-upy určené pro smíšenou či mastnou pokožku zároveň nehrozí ucpáváním pórů a často i obsahují ingredience, které působí proti vzniku pupínků.

Matná pleť díky make-upu

Pod make-up můžete také použít matující bázi, která minimalizuje tvorbu kožního mazu. Díky bázi se make-up také snadněji nanáší a rovnoměrně roztírá. Báze pod make-up vyhladí nerovnosti vaší pokožky a make-up pak lehce nanesete v opravdu tenké vrstvě, která nechá pokožku dýchat.

Základem je pak také dobrý pudr. Pravděpodobně se nevyhnete přepudrování pleti během dne, ale kvalitní pudr udrží pokožku matnou minimálně pár hodin a zároveň zafixuje make-up tak, aby postupně nestékal z pokožky. Fixační minerální sypké pudry dokážou skvěle vstřebávat nadměrný kožní maz v průběhu dne a působí vlastně jako „houba“. Na opravy během dne si pak pořiďte pudr kompaktní, který pomůže osvěžit váš make-up a přidá mu i trochu krycích schopností. Kompaktní pudr je ideální pomocník na dlouhé dny.

Můžete vyzkoušet také fixační spreje s obsahem přírodních výtažků, které spojí jednotlivé vrstvy líčení, jež pak déle vydrží v neporušeném stavu. Fixační spreje navíc obsahují pečující ingredience, dokáží pleť i hydratovat a příjemně zchladit.

Ideální volbou pro rychle se mastící pleť je pak minerální make-up. Minerální make-up vlastně neobsahuje žádné tekuté složky a dokáže přirozeně vstřebávat nadbytečný kožní maz. Minerální make-up můžete často používat i samostatně a nebudete potřebovat pudr. S minerálními produkty se snadno zachází, aplikujete je v několika jednoduchých krocích a když nanesete další vrstvu během dne, tak make-up nezačne „cuckovatět“ nebo vypadat příliš těžce. Minerální make-upy jsou velice chválené i u žen s problematickou pokožkou, protože pleť nezatěžují, nezpůsobují ucpávání pórů a jsou pro pleť „zdravé“. Dlouhodobě pomáhají s naměrnou produkcí kožního mazu a možná i vy po čase zjistíte, že se vaše pleť mastí méně.

Matná pleť díky make-upu

Mastná pleť není prokletím a když se pokusíte jí přizpůsobit pomocí líčení, dosáhnete sjednoceného a přirozeně matného vzhledu. A kdybyste se přecejen kvůli pleti trápila – víte, co je výhodou mastnější pokožky? Díky zvýšené produkci mazu tolik nevysychá a neztrácí pružnost, takže se nemusíte tolik trápit předčasným vznikem vrásek.