Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Z jogurtu a vloček

Z jogurtu a vloček Upečte si trošku netradiční muffiny.
Hana Bartušková
5,0 5
6

Z jogurtu a vloček zdroj: biooo.cz

Na pořádný muffin prý potřebujete nějaký ten tuk, mléko, bílou mouku a vlastní kreativitu. A co kdybychom přidali trošku na té kreativitě a všechno ostatní prostě vynechali. Místo toho do toho vrazíme tučný jogurt, ovesné vločky a banán. Pořádně zamícháme, přidáme všechny možné mňamky, co chutnají hlavně nám, strčíme do trouby a za pár minutek vytáhneme.

Výsledkem je jemná chuť pečeného jogurtu. Trošku vloček, trošku čokolády, trošku sušeného ovoce, občas něco toho banánu. Ideální na snídani, skvělé na svačinu, dekadentní na večeři. Navíc bez tuku, bez mouky, můžete i bez cukru. Zdravě a mňamózně.

Dejte do toho...

Dejte do toho... zdroj: biooo.cz

  • 350 gramů řeckého jogurtu
  • 1 velký banán
  • 2 vejce
  • 3 hrnky ovesných vloček
  • 4 lžíce cukru
  • 1 lžičku prášku do pečiva
  • 1 lžičku jedlé sody
  • čokoláda, sušené ovoce

 

Banán použijte nejlépe měkký skoro až přezrálý a rozmačkejte ho vidličkou. Přidejte řecký jogurt, obě vajíčka, třtinový nebo kokosový cukr a ovesné vločky smíchané s práškem do pečiva a jedlou sodou. Nejlépe pokud dáte vše do mixéru a rozmixujete dohladka. Pokud se vám nechce otravovat s mixérem, nebo pokud mixér ani doma nemáte, stačí vše smíchat a nechat těsto chvíli odstát, aby vločky do sebe nasály tekutinu. Pak přidejte kousky čokolády a sušené ovoce, jako třeba švestky. Přidat můžete i oříšky nebo další sušené plody.

Naplňte muffinové košíčky. Těsto obsahuje pouze přirozeně tuk z jogurtu, takže je dobré před plněním košíčky lehce vymazat nebo vystříkat košíčky obyčejným olivovým olejem. Muffiny tak půjdu z košíčku lépe ven. Množství v receptu vydá na 12 kusů, když máte větší košíčky nebo je naplníte úplně plné. Pečte na 200 °C zhruba 15 – 20 minut. Muffiny mají po upečení celkem výraznou jogurtovou chuť s banánem a trošku s ovesnými vločkami. Do toho se občas zakousnete do pořádného kusu čokolády nebo sušeného ovoce. Jsou skvělé na snídani i na svačinu, dodají energii, nejsou přehnaně sladké a vlastně je to taková zdravá varianta obyčejných muffinů. Bez bílé mouky, bez bílého cukru, dokonce skoro i bez tuku.

Související produkt
Hořká čokoláda 88 % kakaa 30 g
Dolfin / 53 Kč
Hořká čokoláda s minimálně 88 % afrického kakaa má jemnou kakaovou chuť. Malá tabulka je navíc jako stvořená pro odpolední malé mlsání.
Detail produktu