Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na co se připravit s tekutým přírodním make-upem

Na co se připravit s tekutým přírodním make-upem Tekutý přírodní make-up se tomu z drogérie vyrovná.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Na co se připravit s tekutým přírodním make-upem zdroj: shutterstock.com

Přírodní make-up není jenom minerální make-up. Hlavně v posledních letech zažívá přírodní dekorativní kosmetika velký rozmach a dnes už můžete vybírat z velkého množství textur a konzistencí, které nabídnou krytí nedokonalostí a výdrž po celý den.

Takže pokud vám sypký minerální make-up nevyhovuje a dáváte přednost klasické verzi make-upu, tak dnes si už můžete vybírat. Tekuté, krémové, kompaktní nebo pěnové přírodní make-upy se svými výkony velmi často blíží standardním konvenčním make-upům z drogérie nebo parfumérie. I tak jsou ale jiné. Drží se totiž tří zásadních tradic, které k přírodní kosmetice už tak nějak patří.

Přejít na sekci článku:

Pečuje, protože to tak má být

Pečuje, protože to tak má být zdroj: shutterstock.com

Hlavním cílem kosmetiky by totiž nemělo být okamžité krytí nedokonalostí. Cílem je odstranit tyto nedokonalosti trvale tak, aby krytí nebylo až tak důležité. To ovšem neznamená, že by přírodní kosmetika na krycí schopnosti úplně rezignovala. To ne. Ale kromě krytí vždy nabídne i péči.

A tak přírodní make-upy obsahují pečující oleje a bylinné extrakty, které pomáhají pleti s hydratací, regenerací a výživou. Vždy to nejlepší pro zdraví vaší pleti. Ricinový olej, bambucké máslo, výtažky z růže, rakytníku nebo z lípy. Díky tomu dokáže krémový přírodní make-up nahradit ráno i hydratační krém.

Takový make-up je skvělý pro suchou pleť, kterou vyživuje, citlivou pokožku zase efektivně zklidní, zatímco chrání proti nepříznivým vlivům okolí. Přidané rostlinné složky pomáhají bojovat i proti mastné pleti a normální pleti zase vyhovuje výživné složení make-upu, které předchází vysušování pokožky. Stačí si jenom vybrat správný make-up podle typu své pleti.